Slovenskí hokejisti odohrajú prípravný zápas bez rozhodcov

Uprostred zľava asistenti trénera Andrej Podkonický, Ján Pardavý, tréner Craig Ramsay a tréner brankárov Ján Lašák počas prvého
Zdroj: TASR

Pondelkový prípravný zápas budú rozhodovať členovia realizačných tímov.

Slovenskí hokejoví reprezentanti odohrajú pondelňajší prípravný zápas na ZOH v Pekingu bez rozhodcov. V rámci prísnych opatrení pred šírením koronavírusu môžu arbitri rozhodovať iba súťažné zápasy, proti Nemecku by sa tak mal v tejto úlohe predstaviť jeden z dvojice Ján Lašák - Ján Pardavý.

Rozhodcovia, ktorých na turnaj nominovala Medzinárodná hokejová federácia (IIHF), môžu odísť z hotela len na delegovaný zápas a potom sa musia vrátiť. Pondelkový prípravný zápas proti Nemecku (12.30 SEČ) tak budú rozhodovať členovia realizačných tímov, konkrétne asistenti trénera na jednej i druhej strane. Slovensko bude v tejto netradičnej úlohe zastupovať jeden z dvojice Ján Pardavý - Ján Lašák. "Myslím si, že za celú kariéru by som mal mať pravidlá naštudované," uviedol pre TASR Pardavý.

Bývalý reprezentant Slovenska bol ako hráč súčasťou kádra na kvalifikácii ZOH v Nagane a v Salt Lake City, teraz sa predstaví v novej úlohe. "Určite to je zaujímavé," uzavrel s úsmevom.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.