Ester Ledecká obhájila zlatú medailu v paralelnom obrovskom slalome na snouborde

Česká snoubordistka Ester Ledecká počas paralelného obrovského slalomu.
Zdroj: TASR/AP

Ledecká sa v Pjongčangu stala prvou ženou, ktorá na jedných zimných olympijských hrách získala zlatú medailu v dvoch rozličných športových odvetviach.

Česká snoubordistka Ester Ledecká obhájila na ZOH v Pekingu zlatú medailu v paralelnom obrovskom slalome. V utorkovom veľkom finále zdolala Rakúšanku Danielu Ulbingovú a zopakovala triumf spred štyroch rokov z kórejského Pjongčangu. Bronzovú medailu si v Genting Snow Parku v Čang-ťia-kchou vyjazdila Slovinka Gloria Kotniková, ktorá v malom finále zdolala Holanďanku Michelle Dekkerovú.

Ledecká sa v Pjongčangu stala prvou ženou, ktorá na jedných zimných olympijských hrách získala zlatú medailu v dvoch rozličných športových odvetviach. Pred zlatom v snoubordovom paralelnom "obráku" vystúpila na najvyšší stupienok v super-G. O štyri roky neskôr v Číne sa úlohy favoritky v točivej snoubordovej disciplíne zhostila na jednotku a odštartovala hry najlepším možným spôsobom.

Dvadsaťšesťročná Ledecká išla ako dobre namazaný stroj, jej výkon neovplyvnila ani dlhá súťažná prestávka. Premožiteľku nenašla už v kvalifikácii a následne ani v osemfinále, štvrťfinále a semifinále, keď jej súperky svoje jazdy nedokončili.

Vo finále si Ledecká opäť vybrala červenú dráhu a odštartovala lepšie ako súperka. Ulbingová po zaváhaní v hornej časti trate nabrala stratu 0,51 sekundy a napokon, rovnako ako jej predchodkyne, neprišla do cieľa.

Ledecká sa teraz preorientuje na alpské lyžovanie, v ktorom ju čakajú štarty v super-G, zjazde a alpskej kombinácii.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.