Cehlárik sa už pripojil k slovenskej reprezentácii, Ďaloga utrpel zranenie. Na súpiske je 25 hráčov

Slovenskí hokejisti počas tréningu v Pekingu.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Cehlárik nepriletel do dejiska ZOH s výpravou, keďže v príprave na Slovensku mu vyšiel pozitívny test na koronavírus.

Slovenskí hokejisti trénovali v utorok Pekingu po prvý raz kompletní. Teda už aj s Petrom Cehlárikom, ktorý sa pripojil k tímu v pondelok po prílete. Tréning však skončil predčasne pre obrancu Mareka Ďalogu, ktorý utrpel drobné svalové zranenie v dolnej časti tela.

Cehlárik nepriletel do dejiska ZOH s výpravou, keďže v príprave na Slovensku mu vyšiel pozitívny test na koronavírus. Musel preto čakať na štyri negatívne testy po sebe. „Mám dva dni na to, aby som sa pripravil na zápas, musím sa ešte zorientovať," uviedol najlepší útočník na uplynulých MS v Rige.

Prípravu na štvrtkový zápas proti Fínsku (9.40 SEČ) musí zvládnuť v kratšom čase ako jeho spoluhráči. „Ja sa nechcem na nič vyhovárať, ani keď odohrám zlý zápas. Musím mať teraz dobré dva tréningy, musím sa fakt pripraviť a oprášiť si nejaké veci z augusta aj cez video. Nervózny nie som. To som len vtedy, ak nie som pripravený. Ale dúfam, že budem," dodal Cehlárik.

Slovenský hokejista sa musel testovaniu podrobiť aj po prílete do Pekingu, po prekonaní choroby sa aj trochu obával, aby mu nevyšiel opäť negatívny test. „Možno ten prvý test po prílete sem je taký ako keby vytiahnutý z klobúka. Ale vyšiel negatívne, takže to je fajn."

Cehlárik si po prílete pospal v hoteli, ale mrzí ho, že nevidel naživo slávnostný úvod hier: „Spal som fajn, lepšie ako v hoteli v Bratislave, keď som čakal na výsledky testov. Túto noc som spal osem hodín. Ceremoniál je veľká vec, mrzí ma, že som ho zmeškal. Na to som sa tešil. Celkovo je tu iná atmosféra ako na MS. Stretávame skvelých športovcov z celého sveta."

Utorkový tréning predčasne skončil pre obrancu Mareka Ďalogu. „Marek utrpel drobné svalové zranenie v dolnej časti tela. Uvidíme, aký bude jeho rozsah a charakter a na základe toho posúdime, ako bude jeho tréningová činnosť pokračovať," uviedol lekár tímu Pavol Lauko.

Slovensko zapísalo na súpisku 25 hráčov

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie zapísalo na direktoriáte olympijského turnaja na súpisku všetkých 25 hráčov vrátane Mareka Ďalogu. Tridsaťdvaročný obranca utrpel na utorňajšom tréningu menšie svalové zranenie v dolnej časti tela a jeho rozsah a charakter ešte nie je presne známy.

Hokejisti z tvz. taxi tímu, ktorý je v Bratislave, stále môžu nahradiť hráčov z riadneho tímu v prípade koronavírusovej nákazy. V prípade zranenia je to možné len vtedy, ak počet v riadnom tíme klesne pod 20 hráčov a dvoch brankárov, informoval mediálny manažér Peter Jánošík.

Po zápasoch nebude ceremoniál pre najlepšieho hráča duelu a ani hymna pre víťazný tím. Tá bude hrať len vo finále.

Organizátori ZOH vytvorili rozhodcovské tímy, pričom v každom z nich sú arbitri rôznej národnosti, ktorí spolu bývajú, trénujú, cestujú na zápasy a duely budú aj pískať. Na stretnutia tak nebudú delegovaní jednotliví rozhodcovia, ale vždy celý tím. Je to z dôvodu ochrany pred nákazou koronavírusom. Organizátori preto dopredu upozorňujú fanúšikov, že sa môže stať, že zápas medzi dvoma krajinami bude pískať aj rozhodca s národnosťou prislúchajúcou k jednej z daných krajín. Ak to nedokážu inak delegovať, môže sa stať, že napríklad zápas Slovensko - Fínsko bude pískať aj jeden Fín, upozornil Jánošík.

Slováci nastúpia proti Fínom vo štvrtok 10. februára o 16.40 miestneho času (9.40 SEČ), v C-skupine sa o deň neskôr stretnú so Švédskom a 13. februára nastúpia proti Lotyšsku.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.