Odvrátená tvár olympiády: Mostík pre akrobatov postavili na mieste, kde to nikto nečakal

Mostík pre akrobatické disciplíny na ZOH 2022 v Pekingu
Mostík pre akrobatické disciplíny na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: Profimedia

Big Air Shougang stojí v Pekingu v areáli niekdajšej oceliarne.

Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu si len krátko po začatí vyslúžili od športovcov a divákov z celého sveta viacero negatívnych komentárov. Aktuálne najviac kritizujú areál s mostíkom pre akrobatické disciplíny. Postavili ho totiž na mieste, aké nikto nečakal.

Big Air Shougang stojí v pekingskej zóne olympiády. Slúži výlučne pre športovcov (mužov aj ženy) akrobatického lyžovania a snoubordingu. Podľa oficiálnej stránky olympiády olympics.com sa toto športovisko nachádza na „najunikátnejšom mieste“. Pod týmto prívlastkom si však mnohí predstavia niečo úplne iné ako je skutočnosť.

Zdroj: Profimedia

Shougang, ktorý je vysoký 64 metrov, vybudovali na mieste niekdajšej oceliarne na pozadí štyroch priemyselných chladiacich veží. Pozornosť divákov si získal okamžite. Ohlasy však nie sú pozitívne.

Na mieste, kde nie sú žiadne zasnežené horské masívy, vidieť iba staré komíny, priemyselný park a „pekelné pozadie“. Na tom sa vyžívajú najmä fotografi, ktorých snímky si môžete pozrieť aj v galérii.

Mostík sa stal hlavnou témou diskusií na internete. Pre mnohých je ako „päsť na oko“. Modernú stavbu vsadili do otrasného prostredia a objavujú sa prívlastky ako „hrozný“, „dystopický“ či „pekelný“.

„Postavili ho vedľa atómovej elektrárne?“ píšu zmätení ľudia na sociálnych sieťach, uvádza Daily Mail.

Akrobatický mostík plánujú v Pekingu využívať aj v budúcnosti. Budú sa tu organizovať rôzne športové súťaže, tréningy, ale aj kultúrne a spoločenské akcie.


PEKING/Jana Habarová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.