Vlhová okomentovala zlaté preteky. Opísala pocity, ktoré prežívala v cieli 2. kola

Lyžiarka Petra Vlhová oslavuje v cieli po tom, ako získala zlato v slalome na ZOH 2022.
Zdroj: TASR

Priznala, že k zlatej olympijskej medaile v Pekingu jej pomohlo aj šťastie.

Chvíle medzi prvým a druhým kolom boli pre Petru Vlhovú ťažké, ale z hľadiska úspechu kľúčové. Tím jej dodával sebavedomie a to jej pomohlo.

Slovenská lyžiarka odjazdila druhé kolo a čakala na reakciu súperiek. Priznala, že k zlatej olympijskej medaile v Pekingu jej pomohlo aj šťastie.

PREČÍTAJTE SI: Ruku na srdce, kto jej veril po prvom kole? Prečítajte si reakcie na zlato Petry Vlhovej

Po prvom kole patrilo Vlhovej až ôsme miesto, za vedúcou Nemkou Lenou Dürrovou zaostávala o 72 stotín sekundy.

„Ešteže mám môj tím. Stále mi pripomínali, že som najlepšia a že som naozaj veľmi silná. Ja som si verila, ale samozrejme, keď som bola po prvom kole ôsma, tak mi išlo dole sebavedomie. Tým, že mám úžasných ľudí v tíme, tak mi stále pripomínali a dodali mi sebadôveru a silu. Do 2. kola som išla s tým, že dám do toho všetko a nakoniec sa to vyplatilo,“ uviedla slovenská lyžiarka po pretekoch.

Zdroj: TASR

Po prvom kole nebola Vlhová spokojná s tým, ako išla technicky a uviedla, že v tom druhom musí zmeniť štýl.

„Prvé som nešla úplne ideálne, takže som si na kamere pozrela, kde som urobila chyby a snažila som sa to vylepšiť. Úprimne, tu asi nebudem mať dobrý pocit z jazdy, pretože sneh je tu strašne agresívny. Takže som neriešila svoj pocit, ale čakala som, či sa budem posúvať. Vyšlo to a tešíme sa.“

POZRITE SI TIEŽ: OBRAZOM: Pozrite si Vlhovej zlatý olympijský slalom očami fotoreportérov

Slovenská olympionička po svojej jazde sledovala, ako sa jej konkurentky postupne zaraďujú za ňu. Najhoršie bolo čakanie počas jazdy Leny Dürrovej, ktorá vyrazila na trať ako posledná.

„Ten čas, ktorý som čakala, bol hrozný. Človek nevie, či mu to vyjde na medailu. Keď som bola minimálne tretia, už to bolo s takým pokojom, ale stále som verila, že získam tú zlatú,“ uviedla Vlhová.

Zdroj: TASR/AP

Vlhovej pomohlo k triumfu aj šťastie, ktoré sa z pohľadu jej rivalky Sary Hectorovej otočilo chrbtom. Švédka mala na každom medzičase zelené čísla a zrejme by s nimi prišla až do cieľa, ale napokon svoju jazdu nedokončila.

„Mala som šťastie, pretože Sara išla veľmi dobre a potom chytila špicara. Ak v športe dosiahnete niečo veľké, potrebujete aj trochu toho šťastia,“ priznala Vlhová.

K TÉME: Ani nemôžem povedať, že ako mi bije srdce. Pozrite si reakcie Vlhovej brata a trénera Piniho

Pre novopečenú olympijskú víťazku bol dôležitý aj fakt, že sa rýchlo otriasla z neúspechu v obrovskom slalome, v ktorom obsadila až 14. miesto.

Zdroj: TASR/AP

„To mi išlo veľmi ľahko, to bolo najmenej. Sústredila som sa na slalom. Hneď po druhom kole obráku som to tak nejako akceptovala, že už to nezmením a nemala som až také nervy. Áno, som trošku nervák, ale tentokrát som bola pokojná a hodila som to za hlavu.“

Matej Gemza, asistent hlavného trénera Maura Piniho uviedol, že ich zverenka mala skvelú strednú časť zjazdovky, Vlhová tieto slová tesne po pretekoch nevedela potvrdiť: „Musím si to pozrieť spätne, pretože absolútne netuším, čo sa dialo od začiatku až do cieľa.“

TIP: Dychvyrážajúce druhé kolo, sny sa plnia. Toto o Vlhovej zlate na ZOH napísali zahraničné médiá

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.