Bronzový medailista zo ZOH 2010 Hurajt už prestával veriť, na Vlhovej oceňuje jednu schopnosť

Pavol Hurajt.
Zdroj: TASR

Jej zlatú olympijskú jazdu sledoval v priamom prenose.

Bronzový biatlonista zo ZOH 2010 vo Vancouveru Pavol Hurajt na diaľku privítal Petru Vlhovú v štvorčlennom tíme slovenských reprezentantov, ktorí priniesli cenný kov zo ZOH v ére samostatnosti.

Bývalý reprezentant SR sa zaskvel v roku 2010 v pretekoch s hromadným štartom a Vlhovej triumf v Pekingu mu pripomenul krásne pocity.

Jej zlatú olympijskú jazdu sledoval v priamom prenose, po ktorom priznal, že vzhľadom na 8. priečku po 1. kole si nemyslel, že z toho bude najvyšší stupienok.

Vlhová sa však v 2. kole príkladne popasovala s okolnosťami. Trať, ktorú postavil jej tréner Mauro Pini, jej priniesla prvú olympijskú medailu v kariére.

Zdroj: TASR/AP

„Petra je veľká pretekárka svetového formátu a také sa vedia vyrovnať s podobnými situáciami. Jej výsledky v slalomoch Svetového pohára ju predurčovali do pozície favoritky, ale olympiáda je špecifická a je veľa okolností, ktoré mohli Petru ovplyvniť. Čokoľvek mohlo naštrbiť je pohodu. Je úžasné, ako sa vyrovnala s tlakom a čo dosiahla,“ povedal Hurajt v reakcii na triumf Vlhovej.

Jazdu, ktorá priniesla historicky prvú slovenskú olympijskú medailu zo zjazdového lyžovania, sledoval naživo.

„Musím sa priznať, že po 1. kole som už prestával veriť. Z jej vyjadrení po obrovskom slalome bolo cítiť, že jej príliš nevyhovuje sneh a bolo otázne, čo sa na tom zmení v slalome. O to viac chcem zdôrazniť, že veľký klobúk dolu pred jej výkonom a výsledkom,“ uviedol Hurajt.

Zdroj: TASR

Vlhovej zlato je pre Slovensko deviaty cenný kov zo ZOH od rozdelenia spoločného štátu. Okrem Hurajtovho bronzu patrí do slovenskej zbierky cenných kovov aj 6 medailí biatlonistky Anastasie Kuzminovej (3-3-0) a striebro snoubordistu Radoslava Žideka zo ZOH 2006 v Turíne.

„Každá z týchto medailí je skvelý úspech slovenského športu. Či už to bola Nasťa, Rado Židek alebo ja. A teraz Petra. Veľmi som jej želal, aby v Pekingu naplnila vysoké očakávania a som šťastný, že sa jej to podarilo. Verím, že ešte nás poteší aj v najbližších dňoch,“ dodal.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.