Kuzminová sa teší zo zlatej nástupkyne: Sama som bola v podobnej situácii

Teleráno
Zdroj: TASR/AP

Dlhoročná opora slovenskej biatlonovej reprezentácie vyzdvihla u slovenskej lyžiarky predovšetkým jednu schopnosť.

Biatlonistka Anastasia Kuzminová už nie je jedinou olympijskou víťazkou v ére slovenskej samostatnosti. V stredu ju na zimných olympijských hrách v Pekingu napodobnila lyžiarka Petra Vlhová, ktorá triumfovala v slalome.

Kuzminová získala pod piatimi kruhmi celkovo šesť cenných kovov, zlato si odniesla zo šprintu z Vancouveru 2010 i zo Soči 2014, v Pjongčangu 2018 vystúpila na najvyšší stupienok v pretekoch s hromadným štartom.

TIP: Ani nemôžem povedať, že ako mi bije srdce. Pozrite si reakcie Vlhovej brata a trénera Piniho

„Mne sa podarilo stať sa historicky prvou slovenskou olympijskou víťazkou a som nesmierne rada, že sa Peťke podarilo teraz na mňa nadviazať. Všetci sme jej verili. Odchádzala do Pekingu s veľkými očakávaniami a dokázala ich naplniť. Viem, koľko to muselo stáť úsilia a námahy,“ potešila sa z Vlhovej úspechu Kuzminová.


Dlhoročná opora slovenskej biatlonovej reprezentácie vyzdvihla u slovenskej lyžiarky predovšetkým schopnosť rýchlo hodiť za hlavu neúspech z úvodnej disciplíny, keď jej nevyšiel obrovský slalom.

ODPORÚČAME: Vlhová okomentovala zlaté preteky. Opísala pocity, ktoré prežívala po dojazde 2. kola

„Sama som bola v podobnej situácii v Pjongčangu. Prvé preteky mi nevyšli, v šprinte som obsadila 13. priečku. Treba sa však v takejto situácii skoncentrovať a sústrediť sa na ďalšie štarty,“ pripomenula Kuzminová, ktorá sa v nasledujúcich stíhacích pretekoch dokázala posunúť na striebornú pozíciu.

V Kórejskej republike potom získala ešte striebro vo vytrvalostných pretekoch a najcennejšieho kovu sa dočkala až v záverečnej disciplíne podujatia.

PREČÍTAJTE SI: Ruku na srdce, kto jej veril po prvom kole? Prečítajte si reakcie na zlato Petry Vlhovej

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.