Záverečné boje v skupinách: Vieme, akí súperi hrozia Slovensku v predkole, možnosti sú iba tri

Slovenskí hokejisti po zápase so Švédskom.
Slovenskí hokejisti po zápase so Švédskom. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Viac nám napovie nedeľný zápas s Lotyšskom.

Na olympijskom hokejovom turnaji postupujú zo základnej skupiny všetci. Z 12 tímov sa dostanú priamo do štvrťfinále štyria najlepší a zvyšná osmička si to o postup rozdá v predkole. Nakoľko v jednej skupine sú už odohraté všetky zápasy, vieme celkom dobre predpovedať, ktorí súperi hrozia Slovákom vo vyraďovačke.

Slovenská reprezentácia bude o tretie miesto v skupine bojovať v priamom súboji s Lotyšskom v nedeľu ráno o 5.10 h nášho času. Ak tento zápas prehráme (hoc aj po predĺžení), v predkole sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretneme s Dánskom. Jedine žeby Švédi prehrali s Fínmi o štyri a viac gólov alebo naopak Fíni prehrali o šesť a viac gólov. V tomto prípade by sme hrali s neúspešnejším z tejto dvojice.

Ak Slovensko vyhrá nad Lotyšskom, v predkole narazí na Nemecko alebo Česko. Rozhodujúci bude v tomto prípade zápas Nemecka s USA. Ak Nemci prehrajú (hoc po predĺžení), budú naši súperi práve oni. Ak by proti Američanom uspeli, v predkole sa môžeme tešiť na československé derby.

*Celá prognóza je platná za predpokladu, že Kanada zdolá Čínu, resp. že Slovensko neprehrá s Lotyšskom horšie ako Čína s Kanadou.

PEKING/Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ZOH 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.