Eduard Chmelár

František Mikloško
František Mikloško

Eduard Chmelár je politický analytik a pedagóg. Považuje sa za jediného ľavicového kandidáta. Za akútny problém považuje rozdelenie našej spoločnosti, ktorú dokáže vraj spojiť len veľká myšlienka. Chce byť prezidentom bežných ľudí.

Chmelár je veľkým odporcom NATO, Slovensko by malo podľa neho za určitých podmienok z tejto organizácie vystúpiť. Na druhej strane preferuje vytvorenie spoločnej európskej armády.

Niektoré média ho označujú za prorusky ladeného a antisystémové kandidáta, on sa však voči takémuto zaradeniu ostro ohradzuje. Považuje sa za proeurópskeho človeka, aj keď má inú predstavu o fungovaní EÚ ako mainstream .

Eduard Chmelár sa o politickú funkciu neuchádza po prvý raz. Už v roku 1998 neúspešne kandidoval za SDĽ do parlamentu. V roku 2009 sa zas pokúšal dostať do Európskeho parlamentu na kandidátke Strany zelených. O dva roky neskôr spojil svoje meno s iniciatívou 99%, neskôr sa od nej však dištancoval.

V roku 2015 sa pokúšal založiť aj svoju vlastnú stranu SEN. Nepodarilo sa mu však vyzbierať dostatočný počet podpisov na registráciu. Časť podpisov označilo vtedy ministerstvo vnútra za falošné. Vo februári minulého roka začal avizovať svoju kandidatúru na prezidenta.

Ak by vo voľbách získal menej ako päť percent, vraj by sa definitívne stiahol z politiky.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Profil kandidáta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.