Martin Daňo

Milan Krajniak
Milan Krajniak

Martin Daňo je podnikateľ, občiansky aktivista a rád sa prezentuje aj ako investigatívny novinár. Vo svojich videách sa snaží profilovať ako alternatíva tradičných médií. Známy je svojim osobitým vystupovaní, pre ktoré dostal zákaz vstupu na Úrad vlády a viackrát sa riešila aj jeho akreditácia do parlamentu.

Daňo na svoju kandidatúru nepotreboval 15-tisíc podpisov od občanov, keďže dokázal získať 16 podpisov od poslancov. Podporili ho politici za Smeru-SD, Sme rodina, SNS, Most-Híd, ale aj niektorí nezaradení poslanci. Napriek tomu sa vo svojej kampani odvoláva na občanov a svoju apolitickosť.

Občiansky aktivista sa už viackrát pokúšal o verejnú funkciu. Už v roku 2014 neúspešne kandidoval v eurovoľbách na kandidátke strany Právo a spravodlivosť. V tom istom roku sa chcel stať aj primátorom Humenného. Volieb sa napokon nemohol zúčastniť, keď na registrácii nesplnil podmienku vlastnoručného podpisu.

Daňo vraj nemá toľko peňazí ako ostatní kandidáti, napriek tomu je „odhodlaný prekračovať hranice toho čo je možné a to všetko v hraniciach zákona".

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Profil kandidáta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.