Ivan Zuzula

Martin Daňo
Martin Daňo

Ivan Zuzula je pedagóg, ale aj predseda bývalej Siete, ktorú zakladal Radoslav Procházka. Do boja o prezidentský úrad sa zapojil v posledný možný deň. Prezentuje sa ako kresťanský kandidát, ktorý chce zastávať tradičné hodnoty.

Zuzula začínal ako výskumný pracovník v Jaslovských Bohuniciach pri meteorologickom zabezpečovaní jadrovej energetiky. Po Novembri 89 sa stal poradcom predsedu vlády pre oblasť životného prostredia. Venoval sa budovaniu, prevádzke a environmentálnym otázkam týkajúcich sa Vodného diela Gabčíkovo.

Po parlamentných voľbách v roku 1992, keď zvíťazilo HZDS a predsedom vlády sa stal Vladimír Mečiar, sa vrátil do Slovenského hydrometeorologického ústavu. Po ôsmich rokoch prešiel do Výskumného ústavu závlahového hospodárstva. V roku 2001 vyhral konkurz na pozíciu riaditeľa zriadeného Recyklačného fondu.

V roku 2006 prešiel do súkromného sektora a začal pôsobiť v spoločnosti zameranej na poradenstvo a projekčnú činnosť v environmentálnej oblasti, najmä v nakladaní s odpadmi. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

V roku 2017 sa stal členom politickej strany Sieť, ktorá potom zmenila svoj názov na súčasný - Slovenská konzervatívna strana. Na sneme 8. septembra 2017 zvolili Zuzulu za nového predsedu strany.

Ivan Zuzula oficiálne neohlasoval svoju kandidatúru, len v posledný možný deň odovzdal podpisy od občanov. Chce byť prezidentom pre prosperujúce Slovensko a slúžiť ľuďom tohto štátu sedem dní v týždni. Dôležitou témou je podľa neho aj hrozba klimatickej zmeny.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Profil kandidáta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.