Najväčšie policajné kauzy: Investigatívne novinárky vysvetlili všetky dôležité momenty (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Údajný štátny prevrat z predošlého týždňa mal parlamentnú dohru. Tá prišla v dôsledku akcie Rozuzlenie. O tejto kauze a aj o iných nám porozprávali ženy, ktoré nimi žijú – investigatívne novinárky Laura Kellöová z portálu aktuality.sk a Veronika Prušová z Denníka N.

Kto je pán X?

Vojna v polícii trvá už takmer dva roky a najnovšia akcia ju mala rozuzliť, no všetko podstatne viac zamotala.

Na Slovensku máme viacero postáv z bezpečnostných zložiek, ktoré sú verejnosti za ostatné obdobie dobre známe. Či už je to Michal Aláč alebo Vladimír Pčolinský.

Na čele zločineckej skupiny však mal stáť niekto iný, a to muž prezývaný pán X. Ide o Petra Košča, ktorý mal dobré kontakty s tajnou službou a pôsobil v nej ako poradca riaditeľov. 

Najnovšie vychádzajú na povrch podozrenia, že údajne tajnej službe zadával úlohy a riadil ju. 

Znamená však akcia Rozuzlenie, že sa na Slovensku v súčasnosti deje štátny prevrat?

Prečítajte si tiež:

Ak, tak osobný prevrat, nie štátny

O štátnom prevrate hovorí v týchto týždňoch najmä Smer, konštatuje Veronika Prušová. „Smer dva roky pripravoval verejnosť a masíroval verejnú mienku. Podsúval, že tie vyšetrovania sú nezákonné a manipulované,“ hovorí.

Na mieste je preto opýtať sa, prečo práve Smer.

„Pretože mali byť diskreditované vyšetrovania a vyšetrovatelia, ktorí riešili nominantov Smeru,“ odpovedá Prušová. Ide najmä o policajných funkcionárov z éry Tibora Gašpara.

Laura Kellöová si nemyslí, že by na Slovensku prebiehal štátny prevrat. Jedným dychom však dodáva, že pre niekoho môže ísť o prevrat v osobnom živote.

„To si viem predstaviť, že pre niekoho je to prevrat, ale štátnym by som ho teda nenazvala,“ hovorí.

O ďalších dôležitých momentoch kauzy, o postavách zapletených do prípadov a aj o rôznych prepojeniach medzi staršími kauzami sa dozviete v druhej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je napríklad Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.