Komik Zitron: Politika je tragédia, no treba si z nej vedieť urobiť srandu (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Humor robí s láskou a čierne vtipy mu nie sú cudzie. Tretím hosťom relácie Cirkus Politikus bol komik Jakub Zitron Ťapák.

Komika Jakuba Ťapáka, známeho pod prezývkou Zitron, môžu ľudia poznať aj z jeho hodinového špeciálu Ruku na srdce, ktorý vyšiel na Voyo. Vo svojich vtipoch si občas urobí srandu aj z politikov. V rozhovore sme sa ho okrem iného pýtali, ako sa podľa neho zmenila politická satira.

Slovenskí politici svojimi výrokmi niekedy komikom sami nadbiehajú. Aj Jakub vníma politiku ako zábavnú. „Je to v podstate tragédia, musíme sa nad tým vedieť povzniesť. Namiesto toho, aby som sa vytočil a pokazil si deň, urobím si z toho srandu,“ vysvetľuje.

Je tesne pred voľbami a politické diskusné relácie bežia na plné obrátky. Niektoré strany však účasť odmietajú, a to aj v serióznych reláciách. Podobne je to aj pri humore. „Politici si zo seba už nenechajú urobiť srandu tak, ako v minulosti,“ dodal.

S Jakubom Ťapákom sme sa ďalej rozprávali aj o tom, ako vnímal politickú situáciu dávnejšie a čo sa odvtedy zmenilo. Celú reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast:

O prehľade najdôležitejších udalostí z politicko-spoločenského diania a o tom, ako vnímajú politickú situáciu mladí ľudia sa dozviete v tretej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.