Volebná kampaň má rôzne formy. Politici jeden zo žánrov okopírovali od youtuberov (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Politické strany v predvolebnom období neustále hľadajú nové spôsoby, ako zaujať potenciálnych voličov. Na Slovensku pribudol staronový formát, o ktorom viac porozprával v novej epizóde relácie Cirkus Politikus marketingový konzultant Richard Mareček.

Zdá sa, že s aktívnejším využívaním sociálnych sietí v rámci volebných kampaní, objavili politici pre nich nepreskúmaný žáner – reakčné videá. Nejde však vôbec o nový koncept, pretože ho už dávno nakrúcajú youtuberi.

Príkladom je spot Roberta Fica, v ktorom si za terč vybral stranu Progresívne Slovensko, najmä jej lídra. Michal Šimečka sa však rozhodol úder opätovať a na video reaguje ďalším videom.

Odborník hodnotí tento spôsob ako zábavný, no môže mať dvojaký efekt. „Musíte si dať pozor, na koho reagujete, pretože mu robíte reklamu,“ dodáva.

Video z dielne Smeru považuje za „lepšie, zaujímavejšie a profesionálnejšie“. Trefné je aj obsahovo. Fico využíva „gender tému“, ktorou vyvoláva v bežných ľuďoch strach. „Profituje z toho. Najlepšie je, keď vystrašíte ľudí a seba prezentujete ako riešenie,“ vysvetľuje Mareček.

Aj o tejto téme sme sa v relácii Cirkus Politikus rozprávali s Richardom Marečkom. Viac vo videu nižšie: 

​O tom, ako sa strany popasovali s volebnými kampaniami alebo o tom, komu najviac preferenčne uškodí Matovičova a Kaliňákova potýčka, sa viac dozviete v piatej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus. 

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.