Súhrn týždňa: Ďalší útok na politika či záhadné stretnutie Richarda Sulíka (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z minulého týždňa sme sa veľmi nepoučili a boje o preferencie v prevedení násilných stretov pokračovali aj naďalej. Zmena nenastala podobne ani pri mimoriadnej schôdzi, ktorú poslanci opäť neotvorili. Tie najdôležitejšie informácie zo sveta politiky sme pre vás okomentovali v podcastovej relácii Cirkus Politikus.

Násilie pokračovalo hneď v úvode týždňa, tentokrát útokom nespokojného voliča na poslanca OĽANO Jozefa Pročka. Slovná prestrelka vyústila do ataku vajíčkom a poslanec tvrdí, že dostal aj päsťou po hlave. Vajcový útok ho zasiahol natoľko, že musí nosiť golier.

Poslanec privolal policajnú hliadku, ktorej reakcia by sa dala popísať ako letargická a nie príliš príkladná. „Prečo ste ho nezastavili?“ pýta sa na videu Pročko policajného príslušníka, ktorý sedí v aute. Odpovedá mu, že útočníka nezastavil „pre stret záujmov.“

Na povrch sa v strede týždňa dostala aj informácia o záhadnom stretnutí Richarda Sulíka s ruským agentom. Týždeň pred inváziou na Ukrajinu sa mal vtedajší minister hospodárstva stretnúť na spoločnej akcii v Modre s vysokopostaveným dôstojníkom ruskej vojenskej rozviedky.

Líder SaS tieto tvrdenia odmieta a argumentuje, že išlo o pracovné stretnutie o širokorozchodnej trati. Jaroslav Naď, ktorý si na incident spomenul dva týždne pred voľbami, naznačuje niečo iné: „Bolo to problematické stretnutie, nebudem to tajiť. Môžem vám povedať, že v rámci veľkého podujatia sa niektorí stretávali s davom ľudí a niektorí aj medzi štyrmi očami.“

O tom, čo ďalšie sa stalo vo svete politiky, sa dozviete vo videu nižšie:

O predvolebných debatách, zákulisí relácie Na telo či o tom, ako Michal Kovačič hodnotí tohtoročnú volebnú kampaň, sa dozviete v šiestej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus. 

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.