Zákulisie relácie Na telo: Moderátor nám opísal, ako vyzerá jeho pracovný týždeň (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Michala Kovačiča diváci poznajú z televíznych obrazoviek ako moderátora, ktorý sa nebojí konfrontovať politikov. V šiestej epizóde Cirkus Politikus nám porozprával aj o zákulisí relácie Na telo a o tom, ako vyzerá jeho príprava.

Relácia Na telo je najsledovanejšou politickou diskusnou reláciou na Slovensku. Mnohí si myslia, že práca Michala Kovačiča je jednoduchá - v nedeľu príde do štúdia a s hosťami sa porozpráva o tom, čo sa počas týždňa udialo. Za jednou epizódou stojí ale veľa práce.

 „Musím maximálne sledovať všetko, čo sa deje cez týždeň. Nemôžem vynechať ani jeden deň,“ vysvetľuje Kovačič.

Na základe tlačových konferencií a naštudovaní ďalších materiálov následne v piatok, teda dva dni pred vysielaním, vytvára scenár. Ten sa však počas víkendu môže aj niekoľkokrát zmeniť.

„V scenári je asi 80 položiek. Myslím si, že je to jedna z najviac zložitých relácií, ktorú vysielame,“ opisuje moderátor.

V štúdiu to napokon môže vyzerať všetko inak. Počas vysielania sa debaty uberajú rôznym spôsobom a sú veľmi dynamické.

„Niekedy vyhadzujem aj polovicu zo scenára. Môže sa zdať, že je to zbytočná robota, ale je dôležité to mať pripravené. Mojím cieľom je, aby si z relácie diváci odniesli čo najviac,“ uzatvára moderátor.

Viac o príprave relácie Na telo si môžete pozrieť vo videu nižšie: 

O predvolebných debatách či o tom, ako Michal Kovačič hodnotí tohtoročnú volebnú kampaň, sa dozviete v šiestej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus. 

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

TV Markíza odštartovala predvolebné debaty, posledná sa uskutoční dnes o 20:45. Relácie vysielame naživo aj na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk a ich záznamy sú následne k dispozícii vo videoarchíve, na Voyo a na oficiálnom YouTube kanáli TV Markíza. V samotnú volebnú noc prinesieme mimoriadne volebné štúdio aj exkluzívny exitpoll.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.