Pleseň či spadnuté stropy v školstve. Aj týmto témam sme sa venovali tesne pred voľbami (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tentokrát je komentovaný súhrn týždňa iný, je totiž bez politiky. Nieže by sa tento týždeň v kampani nič cirkusové neudialo – práve naopak. Moratórium však voličom dáva možnosť na oddych.

V posledných rokoch sa čoraz častejšie hovorí o odlive mozgov či úteku mladých zo Slovenska. Jedným z dôvodov môže byť aj pleseň. 

V priebehu týždňa sme informovali o príbehu študentky, ktorej pleseň na internáte poškodila výkresy do školy. Plesnivý perinák jej vymenili, ale zvyšok postele a podlahu nie. Kompetentní jej povedali, že na svojej izbe môže bývať aj ďalej.

„Bolo mi povedané, že na nový intrák nemám nárok a že môžem ísť normálne na tú svoju izbu, tam to bolo v hroznom stave, tá podlaha od tej plesne, že tam môžem normálne bývať,“ hovorí zhrozená študentka. 

Keď sa však o prípad začala zaujímať televízia Markíza, izbu jej vymenili. Študentov, ktorých trápi plesnivý nábytok alebo zhnité kúpeľne sú tisícky, to môže mať dopad na ich zdravie. Plesne môžu vyvolať dýchacie ťažkosti, alergické reakcie alebo aj oslabiť imunitný systém.

​​V školskom klube v Kružlovej pri Svidníku sa zas zosypal sadrokartónový strop. Tretina bola na zemi a zvyšok visel. Našťastie, trieda bola prázdna. 

Šéf firmy nám povedal, že zrútenie stropu si nevie vysvetliť. Budova je 60-ročná a múry pomerne vlhké. To podľa neho mohlo mať vplyv na uvoľnenie konštrukcie.

„Tá firma všetko prešla, hovorí, že ostatné triedy sú v absolútnom poriadku,“ povedal poverený riaditeľ základnej školy Marián Kovaľ.

V sobotu máme v rukách viac než len volebný lístok. Svojou voľbou môžeme prispieť aj zlepšeniu slovenského školstva či zdravotníctva. 

O ďalších udalostiach, ktoré sa odohrali v priebehu týždňa, sa dozviete vo videu nižšie:

​O pohľade zahraničného reportéra na slovenské spoločenské dianie aj o práci zahraničného reportéra, sa dozviete v siedmej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus. 

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti