M. Vagovič: Od Fica som očakával, že bude veľkorysejší. Svoj tieň neprekročil (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom jedenástej epizódy videopodcastovej relácie Cirkus Politikus bol novinár, komentátor a spisovateľ Marek Vagovič. S moderátorom Adelom Ghannamom sa rozprávali nielen o politikoch a kauzách, ale aj novinároch.

Politici z rôznych spektier tento týždeň útočili na médiá. Strana SNS nepustila na svoju tlačovú konferenciu redaktorov z niektorých redakcií. Podľa Vagoviča politici majú pocit, že by im novinári mali slúžiť.

„Naša úloha je úplne iná. My máme byť kritickí ku každej vláde, informovať o nej s odstupom. Za každej vlády sa novinári snažili v rámci svojich možností robiť si svoju prácu poctivo a férovo,“ hovorí.

Noví ministri si tento týždeň svoje rezorty preberali bez kamier, aj keď bežná prax bola, že sa to dialo aj za účasti novinárov. Išlo hlavne o nominantov strany Smer. Robert Fico na samite v Bruseli novinárov ignoroval a tváril sa, že neexistujú.

Vagovič priznáva, že od Fica očakával, že bude trochu veľkorysejší. „Už len to, že sa mu podarilo vrátiť sa k moci, čakal som, že sa bude na to pozerať s nadhľadom,“ hovorí novinár.

Myslel si, že novozvolený premiér bude chcieť odísť do dejín s pozitívnejším programom v politike vo vzťahu k novinárom. „Zdá sa, že neprekročil svoj tieň. Podľa všetkého je to cielená koordinovaná antikampaň voči novinárom,“ tvrdí.

Tvrdí, že takýto prístup sa im z dlhodobého hľadiska vypomstí a pred voľbami budú pozvoľna zo svojej agendy ustupovať. „Pochopia, že boj s novinármi sa nedá vyhrať,“ dodal na záver.

O ďalších udalostiach zo sveta politiky a čo si Marek Vagovič myslí o novej politickej kultúre, sa dozviete v jedenástej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti