V. Šucha: Každé obmedzenie na hraniciach stojí miliardy eur. Schengen je možné aj úplne vypnúť (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom dvanástej epizódy relácie Cirkus Politikus bol vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Vladimír Šucha. Spolu s moderátorom Martinom Prôčkom rozoberali postoj Slovenska a Európskej komisie k nelegálnej migrácii, okomentovali Ficovu návštevu v Bruseli a dotkli sa tiež témy o pokračujúcej vojenskej pomoci Ukrajine.

V dôsledku nelegálnej migrácie zavádzajú niektoré členské krajiny Európskej únie rôzne opatrenia. Je medzi nimi napríklad aj Slovensko, Česká republika či Rakúsko. Existuje aj možnosť úplného vypnutia schengenského priestoru.

Šucha tvrdí, že táto možnosť by však mala pre Európsku úniu obrovské ekonomické vplyvy. „Jedna hodina strávená navyše na hraniciach znamená pre európsky biznis ročnú stratu troch miliárd eur,“ vysvetľuje.

O dôležitých udalostiach zo sveta politiky, vojenskej pomoci Ukrajine, ale aj o Ficovej návšteve Bruselu sa viac dozviete v dvanástej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.