Súhrn týždňa: Rokovanie parlamentu sa nezaobišlo bez incidentu. O rozruch sa postaral I. Matovič (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Menšie tresty za korupciu, viac peňazí dôchodcom či nulová tolerancia medveďov a vlkov blízko obcí. Aj to vláda sľubuje vo svojom programovom vyhlásení. Tie najdôležitejšie informácie zo sveta politiky sme pre vás okomentovali v podcastovej relácii Cirkus Politikus.

Lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie žiť. Takto nazval premiér vládny 88-stranový program. Vláda má za cieľ posilniť sociálny a právny štát, venovať pozornosť národnému sebavedomiu, upokojiť polarizovanú spoločnosť či zreformovať trestné právo.

Reakcie na programové vyhlásenie sú rôzne. Igor Matovič ho nazval ako cestu od demokracie k diktatúre. Jeho kolega zo strany Slovensko Gábor Grendel zhodnotil posolstvo programu ako príležitosť na opätovné kradnutie.

Martina Holečková z KDH to vidí zmierlivejšie: „Obsahuje mnoho pozitív, ktoré majú aj presah do nášho programu, do programu Kresťanskodemokratického hnutia.“

Vláda schválila svoj program už v pondelok (13.11.) a deň na to požiadala parlament o vyslovenie dôvery. Do rozpravy sa prihlásilo cez 50 poslancov a ďalší sa môžu hlásiť počas schôdze.

Z toľkých hodín by nejednému praskli nervy, a tak sa aj stalo. Igor Matovič nenechal nič dlžný svojej povesti a v parlamente pred živým vstupom začal urážať poslanca Smeru Jána Mažgúta.

Padli slová ako sedliak či tupec. „Je to obyčajný chrapúň. Kradol, rozkrádal nám auto, náš súkromný majetok,“ odpovedal šéf hnutia Slovensko na otázku, prečo slovne napadol poslanca Mažgúta.

O tom, čo ďalšie sa stalo vo svete politiky, sa dozviete vo videu nižšie:

​Ako hosťa sme pozvali politológa Jozefa Lenča. O jeho pohľade na programové vyhlásenie vlády, o tom, kam sa Slovensko posunie za 4 roky, ale aj o kultúre poslancov Národnej rady sa dozviete v štrnástej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.