Politológ J. Lenč: Pellegriniho umiernenosť môže byť súčasťou prípravy na prezidentskú kampaň (Cirkus Politikus)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom štrnástej epizódy relácie Cirkus Politikus bol politológ Jozef Lenč. S moderátorom Martinom Prôčkom sa rozprávali o kultúre poslancov Národnej rady SR, novom programovom vyhlásení a o tom, kam sa podľa neho posunie Slovensko za štyri roky.

Strana Hlas sa zatiaľ javí ako slušnejšia a umiernenejšia časť koalície. Jej líder Peter Pellegrini si tiež zachoval zdržanlivú rétoriku a kroky svojich koaličných partnerov nekomentuje, pričom sa predovšetkým vyhýba otázkam na Roberta Fica.

Lenč tvrdí, že možno ide o taktiku. „Môže to byť dôležitá súčasť jeho potenciálnej prípravy na prezidentskú kampaň, ktorú on sám nevylúčil,“ vysvetľuje.

Zdôrazňuje, že zmierlivosť voči krokom, ktoré realizuje premiér, môžu byť tiež súčasťou jeho stratégie.

Moderátor sa s hosťom rozprával aj o obmedzeniach pre novinárov zo strany vlády, o formuláciách programového vyhlásenia a o tom, prečo v ňom nie sú konkrétne dátumy či sumy, alebo o zmene volebného systému.

O týchto témach sa dozviete viac v štrnástej epizóde videopodcastu Cirkus Politikus.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkus Politikus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.