Slovenka Xénia v Londýne: Najluxusnejšie byty prenajímala princom, boháčom aj celebritám

Xénia sa začala naplno venovať zumbe
Xénia sa začala naplno venovať zumbe Zdroj: Xénia Dvorínová

Niekoľko rokov drela, aby sa vypracovala od nuly a potom jej život zmenila zumba.

Zo študentky žurnalistiky z Bratislavy sa stala profesionálna realitná maklérka v Londýne, ktorú neskôr uchvátila zumba a život sa jej opäť zmenil od základov. Xénia Dvorínová (30) nám prezradila o svojich ťažkých začiatkoch vo veľkomeste, o získaní lukratívnej pozície v najznámejšej realitnej kancelárii, ktorá ponúka najluxusnejšie byty boháčom a celebritám v Londýne, ale aj o vášni k tanečnému štýlu zumba, ktorý ju pohltil natoľko, že tento rok prináša na Slovensko prvý ročník Zumba Festu.

Xénia si vyskúšala aj štúdium v zahraničí, konkrétne v Dánsku. V rámci školy musela absolvovať stáž kdekoľvek na svete. Prvýkrát v živote sa tak dostala do Londýna, kde bola odkázaná sama na seba. Nedarilo sa jej nájsť ubytovanie, rýchlo jej dochádzali peniaze a musela si nájsť zamestnanie. Síce vedela po anglicky, no pár mesiacov si musela zvykať na britský akcent. Aj keď nemala žiadne pracovné skúsenosti, vzali ju do menšej realitnej agentúry. Tu mohla absolvovať stáž, aj si zarobiť na živobytie. Malo to však jeden háčik. Pracovala každý deň, aj počas víkendov, častokrát dlho do noci. Domov chodila úplne zničená, nemala žiadny voľný čas, neustále sa zaúčala novým veciam a zdokonaľovala sa v jazyku.

Zo začiatku prenajímala iba izby menšej cenovej kategórie vo východnom Londýne, ktorý vôbec nepoznala. Linky metra a názvy ulíc boli pre ňu jedna veľká neznáma. A tak prichádzali trapasy a nepríjemné situácie začiatočníka. „Dnes už vôbec nechápem, ako som to zvládala. Začiatky boli neskutočne vyčerpávajúce. Asi ma hnala túžba niekam sa dostať, niečo dosiahnuť," prezradila Xénia, ktorá v Londýne začínala od nuly. Bývala v horšej štvrti, bola takmer iba na chlebe a mala zo sebou pár kusov oblečenia. Na všetko bola sama, nemala nikoho, na koho by sa obrátila. „Mala som chvíle, keď som bola úplne zúfalá. Sadla som si na chodník v centre mesta a rozplakala som sa. Chcela som sa na všetko vykašlať a odísť domov."

V realitke však zostala a veľa sa naučila. Po niekoľkých mesiacoch prišli výsledky jej tvrdej práce a postúpila vyššie. Odišla do inej spoločnosti, kde už prenajímala izby v lepšej londýnskej štvrti a mala aj iné podmienky. Po roku v Londýne ju na jej prekvapenie prijali do najväčšej realitnej kancelárie v meste, ktorá prenajíma najlukratívnejšie a najluxusnejšie nehnuteľnosti vo vychýrenej štvrti Mayfair. Je to bohatá štvrť vo West Ende, jedna z najdrahších v Londýne.

„Prvý pol rok to bolo náročné. Robila som s právnikmi, s odborníkmi v IT sektore. Pracovala som so zmluvami a musela som ovládať aj odbornejšie výrazy. Dostala som však auto, telefón, notebook, kanceláriu a lepší plat."

Druhým problémom bolo jazdenie. Pre Európanov je zo začiatku náročné jazdiť zrazu na opačnej strane. Navyše britské autá majú volant napravo, čo Xéniu o to viac vytáčalo. Prvého klienta veľmi neohúrila. Bola nervózna a hneď na začiatku trocha nabúrala auto. Ani to ju však nezlomilo.

Zdroj: Xénia Dvorínová

Prenajímala byty za tisícky eur

Lukratívnu štvrť Mayfair vyhľadávajú pomerne nároční a bohatí zákazníci. Napríklad prenájom jednoizbového bytu tu stojí na týždeň aj 500 libier (560 eur) bez energií. Trojizbový byt môže stáť aj 1 500-2 000 libier na týždeň. Xénia prenajímala aj penthouse za 3 500 libier (takmer 4 000 eur) na týždeň. Bol to 7-izbový byt, kde bola aj knižnica, kino, dve jedálne, dve obývačky a priestranné izby.

Xénia sa pri svojej práci stretla s boháčmi, hercami a herečkami, celebritami, zahraničnými predstaviteľmi vlády alebo so saudskoarabským princom. Jej služby využili aj veľké firmy z celého sveta, ktoré hľadali ubytovanie pre svojich zamestnancov. Xénia natrafila v Mayfair na Victoriu Beckham, manželku princa Charlesa Camillu či amerického herca Aleca Baldwina. Realitku, kde pracovala, využíva napríklad speváčka Ellie Gouldingová, futbalista Cristiano Ronaldo, David Beckham, Madonna a iné známe osobnosti.

„Robila som so zákazníkmi z celého sveta. Prenajímala som apartmány členom vlády z Kataru alebo Kuvajtu, vysokopostaveným členom armády. Dostali sa ku mne členovia kráľovských rodín napríklad zo Spojených arabských emirátov." Xénia veľmi rada spomína na vtipnú príhodu, keď si u nej chcel arabský princ prenajať palác. Musela mu vysvetliť, že to v ponuke nemajú, jediný palác v Londýne je Buckinghamský palác. Zarazilo ju, keď jej prezradil, že to môže byť nehnuteľnosť do 30-tisíc libier na týždeň. Vtedy vypisovala asi najväčší účet vo svojom živote - 60-tisíc libier (67-tisíc eur).

Xénia si myslela, že v Londýne bude len počas stáže. No zrazu prešlo päť rokov a ona sa vypracovala na profesionálnu realitnú maklérku v najvyhľadávanejšej spoločnosti. Získala sebavedomie, ktoré jej vraj pred tým chýbalo. Dospela, úplne sa osamostatnila, získala priateľov a známosti aj medzi majetnými ľuďmi. Nahliadla do úplne iného sveta, aký poznala. „Nevedela som, že aj takto sa dá žiť. Nadobudla som veľa dobrých vzťahov s klientmi z vyššej vrstvy, ktorí chodia napríklad obedovať s členmi britskej kráľovskej rodiny. No zistila som, že taký život ma neláka. Sprevádza ho totiž povrchnosť a zaslepenosť," prezradila. Xénia k nim pristupovala uvoľnene a prirodzene, akoby ani nemali milióny na účte. To sa klientom veľmi páčilo, pretože na taký kontakt neboli zvyknutí. Mali radi jej humor a neskôr ju sami vyhľadávali, keď potrebovali nový prenájom.

Zdokonalila sa v angličtine a dnes už vie rozoznať aj rôzne anglické akcenty, sama trocha nadobudla ten londýnsky. Spoznala mnoho kultúr a absolvovala rôzne školenia etikety. Napríklad ako správne podávať ruku Arabke zahalenej v prítomnosti muža, alebo Číňanom nikdy neponúkať byt s číslom 4, lebo je to pre nich symbol smrti.

Xénia sa v Londýne zocelila, dnes by ju už máločo prekvapilo. Prišla s chabým šatníkom, ktorý rokmi úplne zmenila, aby spĺňala predpísaný dress code. Elegantné oblečenie, vždy zahalené ramená, sako a vysoké opätky od rána do večera. Mohla si zrazu dovoliť drahšie doplnky, pretože musela reprezentovať firmu pred bohatými zákazníkmi. Vyhrala niekoľko ocenení, bola napríklad druhou najlepšou maklérkou za rok.

Práca ju však úplne pohltila, zle spávala, mala kruhy pod očami, nemala čas na vlastný život a záujmy. Práci sa úplne odovzdala, denne drela a cítila sa byť vyhorená. Mala každý deň nabitý kalendár, rôzne školenia, mítingy, stretnutia, obhliadky, zaúčania nových kolegov a podobne. Zistila, že potrebuje zmenu a že jej chýba tanec, ktorému sa pred tým roky venovala. Život jej zmenila zumba.

Zumba ju úplne pohltila

Xénia začala popri práci navštevovať tanečné hodiny zumby. Najskôr ju to vôbec nebavilo, až kým ju jej kamarát nepriviedol k naozajstnej profesionálke. Tá energia, hudba, zábava a tanec v jednom boli fantastické. Všetky dievčatá na hodine si to užívali, vybláznili sa a zároveň urobili niečo pre svoje telo a zdravie. „Zrazu som úplne ožila. Odvtedy som chodila len na tieto hodiny. Chytilo ma to a chcela som sa stať cvičiteľkou zumby," uviedla Xénia.


Urobila si zumba certifikát, pôsobila ako inštruktorka v najväčších fitness centrách v Londýne a vyskúšala si aj hodiny v najznámejšom tanečnom štúdiu Pineapple. Aj v zumbe však Xénia začínala od úplnej nuly. Mala pocit, že nie je dobrá. Na jej hodiny chodilo málo ľudí a s prvými ženami si nevedela vytvoriť kontakt. Zapochybovala o sebe, no opäť to nevzdala. Kamarát, ktorý ju k zumbe priviedol, jej ponúkol, aby za neho zaskakovala. Tam nastal zlom. Skvelé baby, výborná atmosféra, Xénia sa uvoľnila a hudbu a tanec si úplne užívala. Potom zasiahol osud.

Xénia si spontánne zakúpila letenku do Španielska. Zumba ju totiž pohltila natoľko, že sa začala zaujímať aj o španielsky jazyk, temperamentnú hudbu a všetko s tým súvisiace. V tom čase sa jej ozvala inštruktorka z Madridu, ktorá ju pozvala na Master Class zumby pod taktovkou európskeho fitness impéria David Lloyds. „Vtedy som sa uistila, že takto to má byť. Bol to osud." Rozhodla sa nie len odísť do Španielska, ale zanechať aj lukratívnu prácu maklérky v Londýne a venovať sa výlučne zumbe.

Život sa jej koncom minulého roka zmenil o 180 stupňov. Odišla do Madridu, venovala sa naplno tancu, našla si priateľa, mala voľnejší život, cítila sa slobodne a šťastnejšie. Tancovala na jednom javisku s Lorretou Bates, zúčastnila sa najväčšej zumba akcie v Británii Believe či koncertu s Maxom Pizzolante. Zumbu tento rok prináša vo veľkom štýle aj na Slovensko.

ZUMBA®FEST SLOVAKIA Zumba prináša radosť zo života. Chcela ju priniesť aj ženám a mužom na Slovensku a urobiť medzi nimi osvetu. Zorganizovala prvý ročník svetovo populárneho zumba festivalu ZUMBA®FEST SLOVAKIA, ktorý sa bude konať 22. júna 2019 v Mlynskej doline v Bratislave. Predstavia sa tu veľké mená zo sveta Zumby, či už zo zahraničia alebo zo Slovenska, a prinesú so sebou veľa energie, skvelý tanec a hudbu. Príde aj jeden špeciálny hosť, iba 13-ročný nadšenec a tréner zumby. Hlavným heslom akcie je „Netreba vedieť tancovať, ale chcieť sa zabaviť." Môžete sa tu vyblázniť, vytancovať, ale aj vypotiť a spoznať zumbu na vlastnej koži.

„Slováci majú najväčší strach z toho, že nebudú vedieť stíhať kroky. Zavolala som preto majstrov z Portugalska, ktorých si určite všetci zamilujú. Majú jednoduché choreografie, sú zábavní a energickí," prezradila viac Xénia, ktorá teraz lieta medzi Londýnom, Madridom a Bratislavou.

Zumbe sa plánuje venovať aj naďalej, navyše založila svoj blog, ktorý bude tiež zameraný hlavne na zumbu a príbehy ľudí s ňou spojené. V ktorej krajine nakoniec úplne zakotví ešte nevie povedať. Chce však zo Zumba Festu urobiť každoročný event a nie len na Slovensku.


BRATISLAVA/Jana Habarová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.