Drogy v Seredi 11: Zadržali muža, ktorí trénuje box s malými deťmi

Drogy v Seredi 11: Zadržali muža, ktorí trénuje box s malými deťmi

Na predaj drog mal zneužívať aj svojich zverencov.

Sereď už dlhé roky ovláda silná drogová mafia. Niekoľko veľkých bossov riadi celý biznis, miestni ich dobre poznajú. "Od 90. rokov sa s tým nič nerobilo. Od tých rokov policajti čučali, boli s nimi v tom," tvrdí náš zdroj.

Na situáciu v Seredi upozorňujeme už vyše roka. Podľa našich informácií pred pár týždňami NAKA zadržala prvú veľkú seredskú hlavu - skupinu Slavomíra V. V nedeľu večer bola ďalšia protidrogová akcia. V putách mali skončiť ďalšie známe postavy z podsvetia.

Medzi zadržanými bol aj Marek G. Muž, ktorý je v Seredi dobre známy. Viaceré naše zdroje tvrdia, že patrí na popredné miesto v miestnej mafii. S drogami má robiť 15 rokov.

Našli sme aj ľudí, ktorí od neho údajne drogy kupovali. "Niekedy bol autičkár, ale potom sa dal k tým drogám. Tri kilá mesačne určite predá. Začiatky boli také, že mi dal on osobne, ale on má takých svojich troch, štyroch, ktorým dá 50 - 100 kubíkov. Prebral žezlo po svojej mame. Jeho mama predávala niekedy," opísal náš zdroj.

Na sociálnych sieťach sa Marek prezentuje ako boxer. Muž, ktorý sa venuje športu a vychováva  k nemu aj deti a mládež. "On tam je jedna z najväčších hláv v Seredi. Pod ním sú ľudia z boxu, väčšinou chlapci, ktorí roznášajú. Núti aj mladé baby za peniaze s ním spávať. Neraz majú pod 15 rokov," hovorí náš zdroj.

Ozvali sa nám aj ďalší ľudia. Viac v reportáži:

Všetky série reportáží nájdete v našom videoarchíve. Sledujte ich TU! 

 

SEREĎ/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.