Drogy v Seredi 13: Vo väzbe skončili aj policajti

Drogy v Seredi 13: Vo väzbe skončili aj policajti

NAKA si tiež posvietila na ďalšiu skupinu dílerov v Seredi.

Sereď sa už dlhé roky spája s podsvetím. Niekoľko silných skupín zásobuje drogami celé Slovensko. Zarábajú stítisíce eur a ich chápadlá siahajú na popredné miesta.

"Do Serede chodia kupovať drogy zo širokého okolia. Aj od Nitry, Sládkovičova, Senca, Trnavy, Hlohovca," hovorí náš zdroj.

"Sereď - to bolo za socializmu mesto, ktoré pripomínalo mestský štát, aspoň z hľadiska vývoja kriminality. Pokiaľ viem, pokračuje to ďalej, dílujú sa tam drogy, mnohokrát sa tam boja chodiť policajti," hovorí kriminalista Matej Snopko.

Náš zdroj tvrdí, že zo Serede už mnohí ľudia zmizli bez stopy.  Za posledný rok však začali v Seredi padať veľké hlavy. Po skupine Slavomíra V. a Mareka G. si NAKA posvietila na ďalšiu tretiu skupinu, prezývanú Kolotočári.

Zatiaľ čo polícia polovicu zadržala minulú stredu, ďalší štyria sa tento pondelok vraj sami prihlásili na polícii. "Kolotočári ich volajú preto, lebo ich ľudia dlhé roky robia s kolotočmi. Toto im tak prischlo.

Navštívili sme doma Miša, údajnej hlavy skupiny Kolotočárov. Do správy nám prišlo varovanie, že by sme nemali riskovať, pretože sú to ľudia bez zábran. "Dávaj si pozor, toto sú psychopati. Mišo zabil vlastného."

Medzi zadržanými boli aj policajti:

Všetky série reportáží nájdete v našom videoarchíve. Sledujte ich TU! 

SEREĎ/ Kristína Kövešová

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti