Prehovorili obete pedofilov. Ich slová trhajú srdce

Tenistka Cori "Coco" Gauffová reaguje v 1. kole Wimbledonu.

Obete sexuálneho zneužívania by nemali mlčať a mali by vyhľadať pomoc.

Mala len 12 rokov, cítila sa sama. Doma nezhody s rodičmi a na sociálnych sieťach hľadala kamarátov. No oslovil ju 48-ročný muž, ktorý sa o ňu zaujímal, bol kamarát. Neskôr prišlo aj na sex. Dievča si ho nepamätá, bolo opité. Práve táto skúsenosť mu zmenila navždy život.

"Mení sa ich sexualita. V ľudskej spoločnosti spolu nespíme len tak, máme vzťahy. Pokiaľ to dieťa nezažije ten prvý vzťah ako pozitívny, tak sa mení jeho vzťah k mužom. Ak sa tá mladá žena, ktorá ešte ani nie je ženou, cíti ako tovar pri prvých kontaktoch, tak ona sa ani nemá ako naučiť, že čo sú to tie dobré a kvalitné vzťahy," hovorí sociálna poradkyňa Ida Želinská.

Po pár mesiacoh si ju našiel ďalší 36-ročný muž. Opäť ju chcel len zneužíť a ona opäť podľahla. Rodičom o tom nepovedala.

Nakoniec sa to ale aj tak prevalilo. Oba tieto prípade rieši polícia a toto mladé dievča chodí k psychológovi. Ukazuje nám aj silné antidepresíva, ktoré berie.

Stretli sme sa aj s ďalšou ženou, ktorú v 13-tich rokoch zneužil 50-ročný muž. Tiež si ju našiel na internete. O tom, čo sa stalo, dokáže prehovoriť až dnes.

Ich slová trhajú srdce:

Všetky série reportáží nájdete v našom videoarchíve. Sledujte ich TU! 

 

BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti