Uškrtené, dobité či spálené: Neďaleko osady pri Trebišove sme našli množstvo psov

Kolumbijčan James Rodríguez reaguje v príprave proti Paname.

Reportáž nie je vhodná pre citlivé povahy.

Na pozemkoch hneď vedľa osady pri Trebišove nachádzame pohodené telá množstva uhynutých psov. Niektoré z nic sú ohorené, na iných vidieť ešte uviazané špagáty okolo krku či drôty na labách.

Deti nám vysvetľujú, že podpaľovaniu psov sa hovorí fakľa a pre niektorých je to krutá zábava. "Je to hrozná vec a každý človek toto musí veľmi silno odsúdiť. Bohužiaľ, toto sme zaznamenali aj pri Trebišove, aj pri niektorých iných obciach na Slovensku. Nemyslím si, že to má etnický charakter, že by to robili len Rómovia, ale treba si priznať, že sú ľudia v rámci rómskych komunít, ktorí robia aj takéto veci," povedal splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz.

"Určite je to tým, že sú tam nesprávne podmienky, aj čo sa týka bývania, aj čo sa týka vzdelávacích procesov, že vyrastajú v nevhodných podmienkach a potom sa môžu bohužiaľ stať aj takéto excesy," dodal.

Na poli o pár metrov náchádzame psa, ktorý má zlomené väzy a prerazenú lebku. Na miesto sme privolali poriadkovú hliadku a mestských policajtov. Prišli na druhý deň, ale veľa z mŕtvych tiel na poli zmizlo. Deti nám prezradili, že ich zakopala práve poriadková služba. 

Čo s rozkladajúcimi sa telami na poliach či v potoku? Sledujte reportáž:


BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.