Držia ich na psie zápasy? Na bývalom družstve sme našli asi 70 psov

Vstávaj a vyhraj

Niektoré boli vychudnuté a ústráchané.

Desiatky psov uviazaných na krátkych reťaziach len pár metrov od seba. žijú v sudoch, chladničkách a drevených búdach. Zatiaľ čo niektoré vyzerajú byť v dobrek kondícii, iné sú vychudnuté a ustráchané. Všetky psy sú však dobre schované. Ukryté za plotom a drevenenými paletami. Aj toto sme našli pri Trnave na bývalom družstve v Dolných Orešanoch.

Už niekoľko týždňov sa venujeme nelegálnym psím zápasom, ktoré sa podľa našich informácií konajú aj na Slovensku. Niektorí svedkovia hovoria o záhradkárskej oblasti v Trnave, kde vraj pred rokmi videli uskladnených viacero psov. V priekope našli aj ich mŕtve telá.

Naše zdroje tvrdili, že to chceli riešiť s políciou. Policajt, ktorého oslovili, im však povedal, aby to neriešili. Že ide o psie zápasy, on to tiež robí a že nemajú šancu. Tak poslali podnet na regionálnu veterinárnu správu. Po dvoch mesiacoch im prišla odpoveď, že podnet bol neopodstatnený, pretože pri kontrole našli na pozemku len jednu kravu.

Ďalšie stopy nás priviedli na bývalé družstvo v Dolných Orešanoch. Práve sem mali byť presťahované niektoré psy zo záhradkárskej oblasti. Našli sme tam viac ako 70 psov. Zisťovali sme, kto je majiteľ, kto ich tam drží a čo s tým bude robiť polícia.



BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.