Drží psy v tme a bez vody. Tento muž nás vysmial a chválil sa, že pracuje v SIS

Britský torpédoborec HMS Duncan.

Sused majiteľa psov sa netajil kontaktmi a aj veterinár z inšpekcie je vraj jeho kamarát.

Do redakcie sme dostali video. Je na ňom vidieť viacero psov. Žijú v tme a na reťaziach. Nikde nie je vidieť vodu na pitie. Záznam sme ukázali inšpektorke slobody zvierat. Hovorí o viacerých porušeniach. "Žiadna podstieľka, žiadne svetlo prirodzené, nie sú vyvedené von. Musia mať sociálny kontakt s okolím. Nemajú prístup k vode. Už je také porušenie veterinárneho zákona, že ten majiteľ by mal byť aj trestne stíhaný," hovorí.

Aby sme si overili, že je video reálne, išli sme sa pozrieť na miesto, kde by sa psy mali nachádzať. Sme kúsok od Dunajskej Stredy pri bývalom družstve. Našli sme veľa prádznych psích búd. Našli sme psa s ranami a doničeným chvostom. Najviac sa ozýval štekot z väčšej budovy. Práve tam by sa mali nachádza psy z videa, ukryté na dvoch poschodiach.

Kontaktovali sme regionálnu, veterinárnu a potravinovú správu v Dunajskej Strede. Ešte v ten deň prišli na miesto. Majiteľa nenašli a odišli. Na mieste sme ostali a večer sme videli pohyb. Boli sme zvedaví, či psy odvezú.

Ráno sme sa stretli s majiteľom. Tvrdil nám, že má chovnú stanicu, s ktorou chce skončiť a že sa ponáhľa do práce. Dohodli sme sa, že sa o štvrtej hodine poobede stretneme.

Svedkyňa nám však tvrdí, že sa na tomto mieste konajú psie zápasy. Kým čakáme na inšpekciu z veterinárnej správy, zastavila sa na mieste inšpektorka Slobody zvierat a potvrdzuje nám, že tu už kedysi bola po policajnom záťahu.

Nečakane za nami prichádza sused majiteľa psov a smeje sa nám do tváre. Pozrite, čo povedal:


BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.