V centre Bratislavy je viac policajtov, my sme však našli nových zlodejov

Tomáš Brngál.

Pátrali sme, kde sa mimo centra zdržiavajú. Dostali sme anonymné varovanie.

Gang profesionálnych zlodejov niekoľko mesiacov terorizuje hlavné mesto. Ide o dobre organizovanú skupinu viacerých ľudí z rôznych krajín. Denne zarábajú tisíce eur. Obchodníci z centra mesta sa ich boja. Napadli aj nás.

Pokúsili sme sa ich nájsť. A čo sa stalo po medializácii tohto prípadu? Na naše prekvapenie bolo centrum plné policajtov. Ľudia sa zhodujú, že je v centre väčší pokoj. Zlodeji nezmizli, bolo ich však menej.

Prišiel za nami muž, ktorý nás upozornil na dvojicu zlodejov. Tak sme šli za nimi:


Gang týchto zlodejov sme sledovali niekoľko dní. Zo dňa na deň ich bolo v centre mesta vídať čoraz menej. A posledné dva dni ich nikto nevidel. Je to aj vďaka iniciatíve ľudí, ktorí na nich začali upozorňovať.

Mnohí však dodnes majú z tohto gangu strach. Rozhodli sme sa zistiť, že keď nie sú v centre, na ktorých miestach sa zdržiavajú. Dostali sme tip, že sa vraj niektorí z nich chodia ubytovávať cez víkend do luxusného hotela. Niektorí členovia mali zase v centre mesta prenajaté byty.

Ďalšia indícia viedla do ubytovne na konci mesta. Vybrali sme sa na miesto zistiť viac. Dostali sme však anonymné varovanie.
BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.