Nevidiaca Romana je na ulici. Na Rumuna, ktorý ju týral, sme zavolali políciu

Žobrácka mafia zneužíva ľudí. Tí majú strach hovoriť

Pozrite si, ako to dopadlo.

Pred pár dňami sme vám ukázali muža, ktorý patrí medzi profesionálnych žobrákov z Rumunska. Na prvý pohľad vzbudzuje ľútosť. Sledovali sme ho niekoľko týždňov a zrazu bolo všetko inak.

Takýchto ľudí je u nás oveľa viac a zatiaľ čo niektorí svoje postihnutie len predstierajú, iní sú kvôli nemu zneužívaní. Podľa našich informácií ide o dobre organizovanú skupinu viacerých stupňov. Na vrchu stojí muž, ktorý na tomto krutom biznise zarába nemalé peniaze.

Niektorí hovorili aj o mužovi v klobúku, ktorí má na skupinu žobrákov dohliadať. Netrvalo dlho a muža zodpovedajúceho opisu sme stretli. Tak sme sa ho na to opýtali. Všetko poprel a tvrdil, že ich nepozná. Naše zábery ale ukázali niečo iné.

Rozhodli sme sa týchto mužov sledovať.

Našli sme slovenskú bezdomovkyňu Romanu, ktorá je nevidiaca. Vedľa nej na ulici sedel muž rumunského pôvodu, ktorý nám tvrdil, že tu pracuje na stavbe a je jej partner. Keď sa vzdialil, pani Romana nám prezradila, že ju bije a núti ju žobrať. Berie jej všetky peniaze, aj invalidný dôchodok. Bojí sa ho a nevie čo má robiť. Neváhali sme a hneď sme konali:

BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.