Päť horúcich tipov na dovolenku v roku 2020

Auto v priehrade.
Zdroj: CK BUBO

Nechajte sa inšpirovať tým najlepším, čo v BUBO v roku 2020 odporúčajú na bubo.sk.

Už viete, kam cestovať na budúci rok? Pripravili sme pre vás prehľad top destinácií na rok 2020 do každého kúta sveta. Nechajte sa inšpirovať prehľadom najzaujímavejších zájazdov, ktoré odporúčajú lovci zážitkov z BUBO. Do stredy večera so zľavou 30%.

Stovky zážitkových ciest do 195 krajín sveta, kde preniknete do duše krajiny a užijete si ju vo veľkom štýle. A nielen užijete, ale aj ochutnáte. Každá destinácia je iná a jedinečná. Namiešajte si svoj dovolenkový koktejl.

Chcete spojiť poznávanie s relaxom v raji? Určite odporúčame horúcu novinku: najexotickejšie a voňavé vanilkové ostrovy, kombináciu raja Seychelských ostrovov, adrenalínu na Réunione a top pláži Maurícia. Alebo túžite vidieť safari v Afrike? Kapské mesto, botswanské Chobe a Viktoríine vodopády ponúkajú skutočné 3 x naj Afriky.

Ak vás láka Ázia, treba začať v usmievavom Thajsku v spojení s Malajziou a moderným Singapurom alebo na indonézskych ostrovoch Jáva a Bali s top pamiatkami južnej pologule a nezabudnuteľným východom slnka nad sopkou Bromo. A čo tak dovolenku na Srí Lanke alebo dych vyrážajúci Ankor Wat na zájazde Vietnam, Kambodža? Pôjdete si pozrieť najkrajšie pamiatky sveta v Barme, Laose a Kambodži? Veľký kontrast s Európou ponúka Japonsko alebo magická cesta do Číny spojená s Tibetom, Nepálom, Indiou cez himalájske sedlá.

Na Blízkom východe určite nevynechajte posvätný Jeruzalem či novodobý div sveta Petra v Jordánsku, kde sa tisícročia písala história ľudstva. V Severnej Amerike je samozrejmým cieľom New York. Spojte si ho s luxusným oddychom na najkrajších karibských plážach.

Už ste boli na konci sveta? Lákajú sem najkrajšie národné parky Chile, útesy Torres del Paine či ohromná sila argentínskych ľadovcov. Pohodu austrálskeho Sydney si skombinujte s gejzírmi a fjordami Nového Zélandu.

Nechce sa vám letieť tak ďaleko? Tak potom Škandinávia. Mestá a kultúra jej metropol či mesačná krajina Islandu v kombinácii s ľadovým Grónskom. Ak zabudnete na politiku, nádhera Petrohradu Petra Veľkého či sila moskovskej architektúry vám vyrazí dych.

Máte radšej latino než pravoslávie? Ešte vždy je čas vidieť skutočnú Kubu alebo skombinovať si najkrajšie pyramídy Mexika s oddychom na karibskej riviére. Asi žiadne mestá sveta nie sú tak nabité erotičnom ako Buenos Aires a Rio de Janiero. Spojte si ich šarm a prírodné krásy s vodopádmi Iguazú a čaká vás parádna dovolenka.

A tajný tip na najbližšie roky? Kolumbia: dobrá káva, krásna príroda, stopy seriálu Narcos a malebná Cartagena. Vybrali ste si? Nechajte sa inšpirovať tým najlepším, čo v BUBO v roku 2020 odporúčajú na bubo.sk. Do stredy 20. novembra vám navyše ponúknu revolučné 30% zľavy na oslavu 30 rokov slobody.

5 HORÚCICH TIPOV NA DOVOLENKU V ROKU 2020

Kuba - absolut total

Pohodová kubánska vlna vás bude sprevádzať na celej ceste. Pocítite radosť zo života a Kuba sa vám dostane pod kožu. Koloniálna Havana s podmanivou atmosférou, krásna príroda údolia Viňales, historické uličky Trinidadu, stolová hora v Baracoa, hudba a tanec v Santiago de Cuba a na záver pláže Varadera.

Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta na koniec sveta. Santiago de Chile, jedno z najmodernejších a najbohatších miest Južnej Ameriky, ostrov Isla Magdalena so stotisíckami tučniakov, tulene a najkrajší národný park Chile Torres del Paine, trek k slávnym vežiam. V mačkách na ľadovec Perito Moreno, najjužnejšie mesto planéty.

Vanilkové ostrovy
Cesta po raji tropických ostrovov, ktorých pláže sa každoročne dostávajú do TOP 10 sveta. Azúrové more, biely piesok a vôňa vanilky. Vedeli ste, že vanilka dnes stojí viac než striebro? Najkrajšie pláže sveta na Seycheloch, drsná no úchvatná príroda na Réunione a na záver tropická lagúna na Mauríciu.

Kolumbia 5K

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, vysoké Andy, plantáže s lahodnou kávou alebo ochutnávka čaju z koky, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Pozrieme si nielen hlavné mesto Bogota, ale vydáme sa aj po stopách Pabla Escobara.

Najkrajšie pamiatky sveta

Krajina zlata Barma s prastarými pagodami a starobylým mestom Bagan, exotické jazero Inle, ženy z kmeňa Pa-o, ktoré vraj pochádzajú z dračieho vajca. Po Mekongu do srdca Zlatého trojuholníka. Dobrodružná cesta Laosom do prekrásneho UNESCO mestečka Luang Prabang. Finále pri kambodžskom Angkore.

PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cesta okolo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.