Divy Južnej Ameriky: Markizácky štáb navštívil magické mesto Inkov aj vrch Corcovado

V očiach sprievodcu nášho štábu a zároveň majiteľa CK BUBO Ľuboša Fellnera je práve Machu Picchu tou najkrajšou pamiatkou sveta.

Markizácky štáb sa spolu so sprievodcami s CK Bubo presunul do Južnej Ameriky, kde si urobili zastávky pri ďalších dvoch divoch sveta. V Peru si pozreli magické mesto Inkov Machu Picchu.

"Stratené mesto Inkov" bolo postavené v 15. storočí v peruánskych Andách blízko vtedajšieho hlavného mesta ríše Cusca z dodnes neznámych dôvodov. Nachádza sa vo výške 2430 m n. m., preto bolo skryté pred verejnosťou dlhé stáročia. Až na začiatku 20. storočia ho objavil cestovateľ Hiram Bingham, ktorý sa vydal na expedíciu do Peru iba na základe legiend od Indiánov. V roku 2007 bolo Machu Picchu vyhlásené za jeden z moderných divov sveta.

V očiach sprievodcu nášho štábu a zároveň majiteľa CK BUBO Ľuboša Fellnera je práve Machu Picchu tou najkrajšou pamiatkou sveta.

Z Peru sa Marek a spol letecky presunuli do brazílskej metropoly Rio de Janeiro, kde sa vyštverali na vrch Corcovado, aby si pozreli ikonickú sochu Krista Spasiteľa. Zaujímavosťou je, že práve na tomto mieste vznikla prvá panoramatická fotografia. Sochu postavili v roku 1931 a spolu s podstavcom má výšku 38 metrov.

Po zastávke v Rio de Janeiro sa výprava rozlúčila s Juhoamerickým kontinentom a zamierila do záverečnej destinácie v Európe - do Ríma kde budú obdivovať Koloseum.

 


RIO DE JANEIRO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cesta okolo sveta

Dôležité udalosti