Gymnastka Mokošová o sexuálnom zneužívaní v USA: Opísala stretnutie s odsúdeným lekárom

10 MIN MOKOSOVA FINAL.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Barbora okrem výborných výkonov púta pozornosť aj svojou výškou.

Druhý diel našej novej relácie „10 minút o športe s Mirom Heldom" je venovaný gymnastike. Pozvanie do štúdia prijala reprezentantka v športovej gymnastike v disciplíne viacboj Barbora Mokošová (23).

Súčasťou reprezentácie je od roku 2006 a jej najväčším úspechom je zisk bronzovej medaily na decembrových ME v tureckom Mersine. Pre Slovensko je to zároveň historicky prvá medailu z vrcholových podujatí. Tento výkon je o to pozoruhodnejší, že Mokošová  ešte nedávno po ťažkom zranení uvažovala o konci kariéry.

Barbora okrem výborných výkonov púta pozornosť aj svojou výškou. So 168 centimetrami patrí medzi najvyššie gymnastky na svete. Podľa svojich slov to berie skôr ako výhodu, no priznáva, že to má aj svoje negatíva.

Okrem bronzu z ME s ňou Miro prebral aj menej príjemnú tému týkajúcej sa obrovského škandálu sexuálneho zneužívania gymnastiek, ktorý otriasol Spojenými štátmi. Došlo aj na nadchádzajúcu olympiádu v japonskom Tokiu, ktorú už raz preložili a stále ju ohrozuje pandémia koronavírusu.

Viac sa dozviete v priloženom videu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti