Ako tínedžerovi mu zistili rakovinu. Čo v tom čase prežíval držiteľ dvoch olympijských medailí Juraj Tarr?

Andrej Danko a Béla Bugár pred reláciou Na telo plus.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Čoskoro 42-ročná kajakárska legenda nedávno ukončila aktívnu kariéru.

Štyri tituly svetového šampióna a dva olympijské kovy so strieborným leskom. To sú najväčšie úspechy Juraja Tarra.

Čoskoro 42-ročná (nar. 18. februára 1979) kajakárska legenda nedávno ukončila aktívnu kariéru. Rodák z Komárna bol teraz hosťom Mira Helda v relácii „10 minút o športe."

Okrem detstva a začiatkov bolo jednou z ústredných tém rozhovoru ťažké životné obdobie. Po juniorských majstrovstvách Európy v roku 1996 mu totiž zistili rakovinu.

„Zo začiatku som tomu nevenoval príliš veľkú pozornosť a bral to tak, že veď sa vyliečim. Postupne, ako som ležal v nemocnici a nevedel som, čo sa so mnou deje, som sa zľakol. V tom čase ešte neboli telefóny, a tak som mal informácie len z toho, čo sa mi občas podarilo zachytiť. Následne som si kládol otázku, že prečo sa to stalo práve mne. Bol som veľmi mladý, snažil som sa na to nemyslieť," zalovil v pamäti Juraj Tarr.

Ako následne priznal, prognózy lekárov boli aj tie najhoršie. „Napokon nás vyviedli z tohto omylu a ubezpečovali, že všetko chce čas."

Olympijské hry v Pekingu 2008 považuje za zrejme najpamätnejší okamih svojej kariéry. „Bol som rád, že prišla akási vďaka za to, čo som prekonal," priznal.

Po rokoch na výslní však prišlo nie príliš svetlé obdobie. Úspešný štvorkajak v zložení Michal a Richard Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr bol postupne minulosťou.

Prečo a ako k tomu došlo sa dozviete vo videu, kde nájdete celý rozhovor:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.