Vyšetrovateľ nahováral tínedžerky na trestnú činnosť. Ozval sa na náš profil 12-ročného dievčaťa

Richard.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dievčatá mali mužov namotať na niečo erotické a on ako policajt ich neskôr vydieral.

Počet prípadov, v ktorých mal vyšetrovateľ z Petržalky páchať trestnú činnosť, neustále narastá. Už teraz sa hovorí o deviatich skutkoch a tento počet stále nie je definitívny.

Na Richarda sme upozornili po tom, čo zareagoval na náš profil 12-ročného dievčaťa, ktoré nahováral, aby spolu s ním páchalo trestnú činnosť.

Mužom, ktorí vyhľadávajú deti na internete sa venujeme už tretí rok, viacerí po našom upozorňení si už vypočuli svoj trest.

V roku 2018 zareagoval na náš profil tínedžerky aj vyšetrovateľ z Petržalky. Detailne nám opísal, ako pácha trestnú činnosť: „Namotaj chlapa na čokoľvek erotické, zavolám mu a poviem, že ty to nenahlásiš, ak dá prachy."

„Tam došiel ako policajt a potom začal akože toho konkrétneho človeka vydierať."

Na tomto vyšetrovateľovi sme pracovali niekoľko mesiacov. Policajná inšpekcia Riša nakoniec zatkla. Podľa vyšetrovateľky je aktuálne obvinený už v deviatich prípadoch.

Z trestného činu vydierania, zneužitia právomocí verejného činiteľa a neoznámenia trestného činu mu hrozí trest odňatia slobody vo výške 2 - 6 rokov.

Bývalý policajt nie je jediný, ktorý zareagoval na naše detské profily. Peter Matula je aktuálne za sexuálne zneužívanie a rozširovanie detskej pornografie vo väzení na 3 roky.

Marek Sabo, odsúdený na tri roky za sexuálne zneužívanie, a za ďalšie obvinenia je vo väzbe.

Zolo bol odsúdený za sexuálne zneužívanie v štádiu pokusu na 4 mesiace s 18 mesačnou podmienkou. V ďalších prípadoch ešte prebieha vyšetrovanie.

Viac v reportáži Kristíny Kövešovej.


BRATISLAVA/Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.