Plavec Klobučník otvorene o covide. Keď ma začalo pichať na pľúcach a pri srdci, začal som sa báť

Vpravo Tomáš Klobučník.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Najlepší slovenský plavec bojuje o miestenku na OH do Tokia.

Najlepší slovenský plavec a dvojnásobný olympionik Tomáš Klobučník stále bojuje s následkami po vyliečení sa z nového koronavírusu.

Ochorenie mu stále bráni v ceste splniť limit pre tohtoročné OH v Tokiu. Rodák z Topoľčian však boj o miestenku na tomto podujatí nevzdáva. Práve on bol najnovším hosťom Mira Helda v relácii 10 minút o športe.

Klobučník sa koronavírusom nakazil v takzvanej bubline v Šamoríne, kde sa športovci pripravujú na olympiádu.

Ako tvrdí, ochorenie malo u neho ľahší priebeh. „Najväčším problémom bola strata čuchu a upchaté dutiny, okrem toho aj únava, jeden z najčastejších problémov.“

Ako doplnil, myslel si, že nemá žiadne problémy. „Všetko prebehlo hladko. Po karanténe som si dal ešte pár dní voľno. Keď som sa však snažil zapojiť do tréningu, zistil som, že predsa len mám nejaké následky. Nevládal som s dychom. Myslel som si, že to je v dôsledku tréningového výpadku,“ priznal.

Táto komplikácia sa natiahla na tri týždne. „Najväčším problémom bolo dýchanie, pichanie na pľúcach a pri srdci, aj som sa začal obávať,“ priblížil s dôvetkom, že vyšetrenia ukázali, že orgány sú v poriadku.

Ako uviedol, jeho zdravotný stav sa postupne zlepšuje, čo sa odzrkadľuje aj v zlepšených časoch na tréningoch. „Momentálne som zhruba na 75 percentách tréningu, aký by som mal absolvovať,“ vysvetlil.

Klobučník bude mať príležitosť splniť limit do Tokia na blížiacich sa ME v Budapešti. Dovtedy sa ešte predstaví na pretekoch v Štokholme. „Následne sa vrátim do tréningu na Slovensku a plne sa sústredím na šampionát. Verím, že sa mi tam ten limit podarí zaplávať. Budem potrebovať aj trochu šťastia a to, aby dôsledky covidu už zmizli,“ zaželal si.

Celý rozhovor nájdete vo videu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.