Liška už v Rusku okúsil bizarné tréningové metódy. Túto podstupuje počas sezóny viackrát

Adam Liška (vpravo).
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Talentovaný útočník pôsobí v ruskej KHL.

Adam Liška patrí medzi najtalentovanejších hráčov nastupujúcej slovenskej hokejovej generácie.

Práve on bol ďalším hosťom v „desaťminútovke o športe" s redaktorom športovej redakcie TV Markíza Mirom Heldom.

Odchovanec bratislavského hokeja Liška v úvode prezradil svoju aktuálnu činnosť. „Zrejme ma povolajú do prípravy reprezentácie pred majstrovstvami sveta. Volal mi generálny manažér tímu Miro Šatan, že aby som sa udržoval v kondícii,“ povedal,

Stále iba 21-ročnému krídelníkovi sa už totiž skončila sezóna. S účastníkom nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Severstaľ Čerepovec sa prebojoval do play off. Tam však s mužstvom už v 1. kole v piatich dueloch vypadol s Dinamom Moskva.

Liška pôsobí u súčasného chlebodarcu druhý rok. Ako priznáva, nebolo to ľahké. „Prvý rok bol zložitejší, nevedel som jazyk. V druhej sezóne som sa už adaptoval, veľmi mi však pomohlo aj to, že do kádra pribudol Čech Jindřich Abdul zo Slovana Bratislava,“ priznal.

Rusko je známe bizarnými spôsobmi naberania kondície a tréningových metód, čo na vlastnej koži pocítil aj on sám.

„Nielen v príprave pred sezónou, ale aj počas nej zažijem ťahanie veľkých pneumatík. Stáva sa to tri alebo štyrikrát počas reprezentačnej prestávky,“ povedal s úsmevom.

Pri téme koronavírus však zvážnel, keďže s ním musel zápasiť aj on. Žiaľ, v čase, keď sa mu začalo dariť.

„Bolo to náročné obdobie. Začal som bodovať, potom sa však nakazila polovica tímu vrátane mňa. Hoci som stratil čuch a chuť, dalo sa to prežiť. Horšie to bolo po návrate na ľad, keďže stratil som kondíciu,“ priblížil peripetie s covidom.

Práve v dôsledku pandémie sa najvyššie profesionálne ligy na Slovensku hrajú bez divákov. V Rusku je to odlišné.

„Opatrenia sú tam miernejšie. Je pekné mať ľudí na štadióne, zo zdravotného hľadiska je to však otázne. Počas sezóny sme mohli mať zaplnených 25 percent kapacity štadióna, potom to zakázali úplne a na play off to povolili až na 75 percent,“ vysvetlil.

Celý rozhovor nájdete v tomto videu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti