ANKETA: Zákaz vychádzania sa posúva. Ako využijú politici hodinu voľného pohybu navyše?

Romana Tabák, Jozef Pročko a Miroslav Kollár.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Opatrenia sa postupne uvoľňujú v celej krajine.

Epidemiologická situácia na Slovensku sa postupne zlešuje a krok po kroku sa uvoľňujú opatrenia v celej krajine. Od štvrtka sa preto upravujú aj podmienky zákazu vychádzania.

Voľný pohyb je po novom povolený do 21.00 h, čo znamená, že byť mimo bydliska môžeme byť o hodinu dlhšie. Využiť ju môže každý po svojom, či už na pobyt v prírode alebo posedením na otvorených terasách. Zaujímalo nás, čo na novú podobu zákazu vychádzania hovoria politici a ako plánujú hodinu navyše využiť oni.

Erik Kaliňák (Smer):

Som rád, že vláda reflektuje, že sa covid po prechode na letný čas širi až po 21. hodine výhradne do 5. hodiny ráno. Niektorí môžu považovať toto rozhodnutie za zbrklé, ale pevne verím, že vláda vie čo robí, hoc to tak už rok nevyzerá.

Ondrej Dostál (SaS/OKS):

Posun na 21.00 h považujem za malý krok správnym smerom. Podľa môjho názoru už nastal čas, aby bol zákaz vychádzania zrušený a spolu s ním aj celoplošné testovanie a aby sme na boj proti pandémii využívali iné nástroje, ktoré máme k dispozícii. Hodinu navyše určite využijem na pivo na terase môjho obľúbeného podniku. Dúfam, že už čoskoro. Vzhľadom k blížiacej sa schôdzi NR SR som sa však zatiaľ neprepracoval ani k návšteve terasy v dennom čase. Pracujem na príprave novely zákona o hospodárskej mobilizácii, ktorej schválenie umožní ukončiť núdzový stav a s ním aj zákaz vychádzania.

Romana Tabák (OĽaNO):

Zmenu hodnotím pozitívne. Tento krok sa dal očakávať, pretože dni sa postupne predlžujú a ľudia chcú byť vonku dlhšie. Hodinu navyše využijem pravdepodobne na športovanie, keďže sme boli celú zimu zavretí doma. Verím však, že o pár dní respektíve týždňov budeme môcť tráviť čas už bez takýchto obmedzení.

Miroslav Kollár (nezaradený, Spolu):

Mne sa v poslednom čase veľmi nedarí chodiť z práce domov pred 21.00 h, takže si tú predĺženú hodinu neužijem, ešte tak cez víkendy. Toto opatrenie mi nedáva zmysel - na jednej strane môžu ľudia chodiť do kostolov bez testov, tlačiť sa v opäť preplnených hypermarketoch, ale ísť sa napríklad poprechádzať po 21.00 h s vlastnou rodinou nemôžem. Nemyslím si, že tento zákaz vychádzania vo večerných hodinách zásadne ovplyvní potenciálne šírenie nákazy. Preto v parlamente nepodporím predĺženie núdzového stavu.

Jozef Pročko (OĽaNO):

Budem dodržiavať opatrenia tak ako doposiaľ.

Matúš Šutaj Eštok (nezaradený, Hlas):

V zákaze vychádzania je absolútny zmätok, rovnako ako v iných protipandemických opatreniach. Mnohí občania ani neregistrujú, akej farby je ich okres, na čo je po novom naviazaný aj rozsah zákazu vychádzania. HLAS je presvedčený, že predlžovanie núdzového stavu aj zákazu vychádzania je absolútne neopodstatnené. Hodina večerného pohybu pre niektoré okresy len ukazuje veľkopanské spôsoby tejto vlády, ktorá im láskavo predhodí „cukrík“ v podobe jednej hodiny, ale naďalej pokračuje v zásadnom obmedzovaní ich základných ústavných práv a slobôd.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/Rebeka Kosečeková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti