Olympiáda sa blíži, Japonci ju veľmi nechcú. Dôvody prezradila Kristína Czuczová z olympijského výboru

Kristína Czuczová.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Podľa nej sa všetci účastníci olympiády zrejme nestihnú zaočkovať. SOŠV však našim olympionikom takúto možnosť ponúka.

Najväčší športový sviatok tohto roka sa blíži. Letné olympijské hry v Tokiu štartujú zhruba o tri mesiace. O tom, či je Japonsko na podujatie pripravené, sa rozprával Miro Held v relácii 10 minút o športe s marketingovou riaditeľkou Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Kristínou Czuczovou.

Tá hneď v úvode potvrdila, že olympijské hry sa uskutočnia. „Za každých okolností. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) to odobrila, keďže sa už konali nejaké športové udalosti, počas ktorých nedošlo k dramatickému nárastu prípadov,“ priblížila.

Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Paradoxom však je, že podľa medializovaných informácií samotní Japonci toto podujatie veľmi nechcú. „Majú tam zmiešané pocity. Stále sú vystrašení, keď si predstavia, že tam príde taká masa ľudí. Nevedia, čo to spôsobí, či vznikne nová mutácia. Všetky opatrenia sa však dodržujú nad rámec,“ vysvetlila Czuczová.

Z tohto dôvodu možno vyvstáva otázka ohľadom očkovania športovcov. Podľa Czuczovej sa všetci účastníci olympijských hier zrejme nestihnú zaočkovať. Ako doplnila, SOŠV našim olympionikom takúto možnosť ponúka.

„Je to vďaka Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV), ktorý podpísal dohodu so spoločnosťou Pfizer. Tá ponúkala členským štátom MOV možnosť zaočkovať svojich športovcov," spresnila s dôvetkom, že podľa jej názoru bol o tento variant záujem.

O tom, čo všetko bude musieť splniť športovec, ak sa chce pohybovať po Tokiu, sa dozviete v rozhovore. Jeho celú verziu nájdete tu:

 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.