Ako to bolo naozaj pred štvrťfinále MS? Nový kouč SR 20 Podkonický sa vyjadril ku kritike Jula Hudáčka

Andrej Podkonický.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Niekdajší skvelý útočník potvrdil, že naďalej bude asistentom kanadského kouča pri A-tíme.

Pred pár dňami slovenskou hokejovou verejnosťou zarezonovala pomerne prekvapujúca informácia, a síce že Róbert Petrovický po dvoch rokoch končí na lavičke hokejovej reprezentácie do 20 rokov,

Vo funkcii ho nahradil doterajší asistent trénera vo Zvolene Andrej Podkonický. Ten v relácii Mira Helda 10 minút o športe priznal, že takéto ponuky človek nedostáva každý deň.

„Dlho som nad ňou nerozmýšľal. Samozrejme, je to veľká zodpovednosť byť trénerom druhého najvyššieho tímu v krajine, ale teším sa, že ním môžem byť,“ povedal niekdajší skvelý útočník.

Ako vzápätí uviedol, naďalej zostane asistentom kouča seniorskej reprezentácie Craiga Ramsayho. Pri „dvadsiatke“ by mu mali robiť asistenta majstri sveta z roku 2002 - Martin Štrbák a tréner brankárov Rastislav Staňa.

Podkonický bol osobne prítomný aj na nedávno skončenom seniorskom šampionáte v Lotyšsku. Po konci slovenského výberu na turnaji sa dostal na pretras gólman Július Hudáček, ktorý bol sklamaný z toho, že vo štvrťfinále proti USA nedostal priestor, hoci realizačný tím vraj vedel, že chce ukončiť reprezentačnú kariéru.

„Nahnevaný je určite každý, to je normálna vec. Bol sklamaný z toho, že nebude chytať. Myslím si však, že nič zásadné nespravil. Povedal, že bude podporovať tím a že nebol by rozdiel v tom, či by chytal on alebo Adam Húska. Po zápase dal nejaké vyjadrenie, ale po tom, ako sa dozvedel, že nejde chytať, sa zachoval ako profesionál,“ povedal Pdokonický.

Celý rozhovor s novým trénerom SR 20 si môžete pozrieť tu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.