Majiteľ tímu ARC Bratislava Miro Konôpka prirovnal slovenský tím vo FIA k angolským hokejistom

Miro Konôpka.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

V relácii 10 minút o športe okrem 24-hodinovky v Le Mans sa venoval aj fungovaniu svojho tímu.

Tím ARC Bratislava reprezentuje Slovensko na okruhu FIA. Hosťom Mira Helda v relácii 10 minút o športe bol majiteľ stajne a automobilový pretekár Miro Konôpka. Tento tím jazdí už päť rokov európsku Le Mans sériu. Dvadsaťštyrihodinovka v Le Mans je vrcholom motoristickej sezóny.

Miro Konôpka rozprával v relácii o tom, aký bol jeho sen. Pripomenul aj to, aké boli jeho začiatky vo FIA. Slovenský tím v tejto sérii je skôr raritou. „My sme ako angolskí hokejisti na majstrovstvách sveta. Slovensko nemá históriu v motoristickom športe," hovorí Konôpka.

V relácii vysvetlil, aké sú podmienky v tejto motoristickej sérii. Opísal, aké náročné je získať súčiastky, ktoré sú nevyhnutné na fungovanie počas pretekov. Účinkovanie v týchto pretekoch má aj napriek ťažkým podmienkam pre Konôpku zmysel: „Viem, že šancí dostať sa na takýto šampionát nie je veľa. Náš tím ARC Bratislava bude na Slovensku na dlhú dobu jediný."

Čo všetko musí ako majiteľ a šéf tímu ARC Bratislava vybaviť a zabezpečiť? Koľko času denne svojmu koníčku obetuje? Odpovede na tieto otázky a ešte omnoho viac zaujímavostí sa dozviete v novej časti relácie 10 minút o športe.

Celý rozhovor s Mirom Konôpkom si môžete pozrieť v priloženom videu.


BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.