Bratislava Capitals posilní niekdajší ruský supertalent. Viac o tom porozprával viceprezident klubu Pašek

Dušan Pašek.
Zdroj: TV Markíza

Viceprezident a zráveň generálny riaditeľ tímu nám tiež porozprával o rozpočte klubu či bodovacom systéme ligy.

Bratislava Capitals vstupujú do ďalšej sezóny v medzinárodnej IHL lige ako jediný slovenský zástupca. Ambície klubu, a to opätovný postup do play off, prezentuje aj nabitý káder s viacerými slovenskými reprezentantmi. Bližšie nám o nich porozprával viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

Okrem skúsenejších Slovákov ako Dávid Buc, Dávid Bondra či Samuel Baroš Pašek zdôraznil, že ambíciou klubu je dávať priestor aj talentovaným Slovákom. „V dvadsiatke tam máme Romana Faitha a Olivera Fatula. Pár rokov dozadu tam Slováci nehrávali, pretože kluby o nich nejavili záujem. Chceme im však dať priestor, aby budovali dobré meno slovenského hokeja,“ vysvetlil v úvode.

Do tímu však prichádza aj veľmi zvučné meno, a síce dvojnásobný majster sveta s Rusmi a búrlivák Nikolaj Žerdev. „Viedol som s ním dlhé rozhovory. Už dávnejšie sme sa dohodli, že príde ku nám. Je to hráč, ktorý vo svojej dekáde patril medzi najväčšie ruské talenty. Bol štvorka draftu 2003, v NHL odohral cez 450 zápasov, čiže je to určite hokejista s obrovským talentom,“ uviedol Pašek s dôvetkom, že je už len na samotnom Nikolajovi, ako sa chopí šance.

„Bude mať mesiac na to, aby ukázal, ako na sebe pracoval. Potrebujeme od neho, aby, keď dostane priestor, bol hráčom do prvej či druhej formácie. Ak to splní, bude u nás aj naďalej,“ ozrejmil Pašek na margo 36-ročného veterána, ktorý dve sezóny nehral.

Prečo mu klub dal šancu? To Dušan Pašek vysvetlil v rozhovore vrátane bodového systému súťaže či rozpočtu tímu. Jeho celú verziu nájdete TU:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.