Tréner bronzovej K4 z Tokia: Tlaky na nomináciu Vlčeka boli, avšak aj s jeho konkurentom by bol úspech

Peter Likér (vpravo).
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Jedným z členov tímu bol 39-ročný Erik Vlček, pre ktorého to bola už šiesta účasť pod piatimi olympijskými kruhmi.

Peter Likér je najmladší tréner, ktorý má z olympijských hier dve medaily. Po striebornom Riu 2016 teraz získal s K4 v Tokiu bronz. Práve on bol hosťom Mira Helda v relácii 10 minút o športe.

Jedným z členov úspešného tímu bol 39-ročný Erik Vlček, pre ktorého to bola už šiesta účasť pod piatimi olympijskými kruhmi.

Ako Likér priznal, o štyri miesta bojovala až pätica vyrovnaných športovcov. „Bohužiaľ, jeden z toho musel vypadnúť, čo bol v tomto prípade Csaba Zalka. Musel si to rozdať s Erikom, napokon z toho vyšiel úspešne Erik,“ uviedol Likér na margo internej kvalifikácie, v ktorej veľmi skúsený Vlček porazil Zalku 3:0.

Ako Likér spresnil, v prospech Vlčeka hovorilo aj niečo iné. „Boli tlaky zo všelijakých strán, aby šiel Erik. Predsa len, jeho meno sa vo svete kanoistiky krúti už veľmi dlho. Na druhej strane tu však bol Csaba, veľmi talentovaný pretekár, s ktorým sme tiež všade získali nejakú medailu. Pre nás trénerov to bola priam spokojnosť, keď máme takýto problém a nie opačný,“ priznal Likér s presvedčením, že ak by bol členom tímu Zalka, tak či onak by sa im podaril dobrý výsledok.

Má vôbec Vlček ešte na to, aby bojoval s najlepšími? Do akej miery sa tešia podpore aj slovenskí tréneri? Dozviete sa v rozhovore, jeho celú verziu nájdete TU:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 10 min. o športe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.