Na koncert Spice Girls sa zniesla vlna kritiky. Boli sme si overiť, či je oprávnená

Adam Jančina
Zdroj: Profimedia.sk

Prečítajte si, ako dopadol koncert legendárnej skupiny 90. rokov a aký na nás urobili dojem.

Dievčenská skupina Spice Girls v deväťdesiatych rokoch prerazila na svetovej hudobnej scéne. Ich hity v rokoch 1996 až 2000 ovládli mnohé rebríčky. Dnes sú však už iba neodmysliteľnou súčasťou svadieb, stužkových či karaoke večerov. Koncom minulého roka fanúšikov prekvapili správou, že sa vracajú na pódiá.

Priaznivci skupiny sa ale museli zmieriť s tým, že veľké comebackové turné po Británii sa uskutoční bez jednej členky. Zúčastniť sa odmietla Victoria Beckham. Tá sa údajne bála, že by takýto výstrelok mohol poškodiť jej návrhársku kariéru. Podľa britských médií vraj kvôli londýnskym koncertom aj odletela z krajiny.

O lístky na koncert popových ikon bol enormný záujem. Organizátori sa aj preto rozhodli pridať zopár ďalších koncertov - dokopy až 13 veľkolepých šou v ôsmich mestách. My sme sa prišli pozrieť na ich prvý z troch koncertov v Londýne.

O tom, či sedíme v správnom metre smerujúcom na štadión, sme vôbec nemuseli pochybovať. Na každej ďalšej zastávke pribúdalo stále viac a viac ľudí, ktorí na sebe mali tématické tričká či charakteristické outfity speváčok skupiny.

Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Ešte pred vypuknutím očakávaného koncertu vystúpila na javisku speváčka Jess Glynne. Štadión mal byť úplne vypredaný, no aj napriek tomu sa našlo pár desiatok voľných miest. Zopár šťastlivcov sa tak mohlo presunúť z najvrchnejších sektorov o pár radov nižšie. V obecenstve bolo vidieť fanúšikov z celého sveta - z Kanady, z Mexika či dokonca aj z Filipín.

"Spajsky" svoju šou odpálili iba s desaťminútovým meškanim s megahitom "Spice up your life". Počasie tesne pred koncertom bolo premenlivé a do otvorenej plochy štadiónu občas aj spŕchlo. Možno to znie ako klišé, ale akonáhle sa ozvali prvé tóny, nad štadiónom vyšlo slnko a objavila sa dúha.

VIAC FOTOGRAFIÍ V GALÉRII.

Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Prvé koncerty turné sprevádzali problémy s ozvučením, zvuk na Webley štadióne bol však výborný. Celú šou dopĺňali veľké displeje, pohyblivé pódium či ohňostroje. Veľké prekvapenie pre ľudí prišlo po zotmení. Náramky, ktoré sa rozdávali pri vstupe na štadión, rozsvietili celú arénu.

Samotný zážitok z výstúpenia mali aj samotné aktérky. Emma Bunton sa na pódiu pri pesničke "Viva forever" neubránila slzám. Dojala ju predstava toho, že ubehlo už 21 rokov, čo všetky spolu po prvýkrát stáli na štadióne Wembley.

Baby, Ginger, Sporty a Scary sa stihli za dve hodiny niekoľkokrát prezliecť. Občas ich outfity pôsobili trochu gýčovo, no skvelo dotvárali atmosféru koncertu. Kostýmy sa niesli v charakteristických farbách a štýle každej z nich.

Aj napriek tomu, že už sú výrazne staršie ako kedysi, stále im to spolu ladilo. Nevynechali ani jeden z ich najväčších hitov, ktoré s nimi spieval celý štadión. Bol to jedinečný zážitok a zanechal vo všetkých krásny pocit nostalgie.


LONDÝN/Martin Lachkovič

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti