Šoubiz

Španielsko bude mať novú sexy kráľovnú!

letizia.jpg

Letizia Otiz zasadne na trón po boku kráľa Felipeho.

Španielsky premiér Mariano Rajoy v pondelok nečakane ohlásil abdikáciu kráľa Juana Carlosa, ktorého po takmer 40 rokoch na tróne nahradí jeho syn Felipe. "Jeho výsosť kráľ Juan Carlos mi práve oznámil svoj úmysel vzdať sa trónu. Som presvedčený, že teraz je najlepšia chvíľa pre zmenu," vyhlásil Rajoy. Sedemdesiatšesťročný monarcha sa podľa neho rozhodol odstúpiť z osobných dôvodov.

Zdroj: Profimedia.sk

Kedysi populárny Juan Carlos zohrával úlohu pri prechode Španielska k demokracii po páde diktatúry Francisca Franca v 70. rokoch, v posledných rokoch však stratil podporu verejnosti pre korupčné škandály a iné prešľapy. Najmladšia dcéra Cristina čelí súdnemu konaniu pre údajné finančné zločiny, zatiaľ čo samotný kráľ mal v poslednom období zdravotné ťažkosti vyžadujúce si niekoľko operácií. 

Zdroj: Profimedia.sk

Na trón teda nastúpi princ Felipe. Po jeho boku bude panovať jeho manželka Letizia Ortiz, ktorá doteraz disponovala titulmi princeznej, vojvodkyne, kontesy a lady. Štyridsaťjedenročná Letizia pred sobášom s princom pracovala ako novinárka. Napriek tomu, že bola vychovávaná v robotníckej rodine, jej predkovia mali modrú krv. 

Zdroj: Profimedia.sk

Letizia už bola raz vydatá za Alonsa Guerreroa Peréza. Bezdetní manželia sa v roku 1999 rozviedli. V roku 2003 všetkých prekvapila správa o Letiziiných zásnubách s princom Felipem. Veľkolepá svadba sa uskutočnila 22. mája 2004 v katedrále Sv. Márie la Real de la Almudena v Madride. Dvojica má dve dcérky. Leonor, ktorá sa narodila rok po svadbe a Sofía sa narodila v roku 2007. 

Zdroj: Profimedia.sk 

ŠPANIELSKO/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti