Team roztancoval amfiteáter v Košiciach

Jedným z najväčších prekvapení koncertu bolo, keď si to Paľo Habera namieril s gitarou rovno medzi ľudí v publiku.

 

Skvelý výkon Paľa Haberu a skupiny TEAM ako aj pôsobivá svetelná šou a výborný zvuk. Toto sú hlavné ingrediencie, ktoré sa postarali o neopakovateľnú atmosféru celého koncertu.

Skôr než kapela začala hrať, predstúpila pred zaplnený amfiteáter a publiku sa uklonila. Takéto nečakané uvítanie ocenili hlavne fanúšikovia v prvom rade, pod pódiom. TEAM si ľudí získal hneď úvodnými skladbami. Ženská menom panika, Óda...na tie cesty po tele, či Lietam v tom tiež, spieval celý amfiteáter.

Paľo Habera ľudí „bavil" aj vtedy, keď nespieval. Vtipne sa im prihováral pomedzi skladby. Publikum rozosmial napríklad fórom o svojich krátkych nohaviciach, ktoré kedysi nosieval a mál ich aj na známej fotografii s Karlom Gottom. Spevák sa na koncerte dušoval, že keď ho na...rú, tak si ich oblečie. Jednotlivci v publiku sa tohto žartu chytili a vykrikovali, aby si „kraťasy" natiahol. Paľo ale namiesto krátkych nohavíc vytiahol vtipnú výhovorku. Odkázal im, že „kraťasy" nosí, len keď je s Karlom Gottom.

Väčšina ľudí na koncert prišla aby si spoločne s Paľom Haberom a TEAMom zaspievali ich obľúbené pesničky. A v tomto im legendárna kapela splnila želania svedomito. Ponúkli im výber tých najväčších hitov, zabalených do pôsobivej svetelnej šou, so skvelým zvukom. Niektoré pesničky zaranžovali nanovo. Vydarila sa hlavne Mama Kami, ktorá pôsobila chytľavejšie a v celom amfiteátri asi nebolo fanúšika, ktorý by nespieval, a netancoval.

Jedným z najväčších prekvapení koncertu bolo, keď si to Paľo Habera namieril s gitarou rovno medzi ľudí v publiku. Posadil sa k nim a pri gitare zaspieval skladby Boli sme raz milovaní a Láska necestuj tým vlakom.

TEAM zahrali aj novinku Chcem to zažiť ešte raz. Jej autorom je Pavol Habera a naspieval ju spoločne s Benom Christovaom. Ten na koncerte síce chýbal, ale svoj part v skladbe odspieval z videozáznamu. Vďaka veľkoplošným obrazovkám to vyzeralo tak, ako keby bol na pódiu s TEAMom.

Počas celého koncertu sa na pódiu niečo dialo. Ľudia sa nenudili ani minútu. Aj preto im, viac ako dve hodiny trvajúci, koncert ubehol veľmi rýchlo. Paľo sa ľudí v publiku v závere opýtal, či sa dobre bavia a keď dostal kladnú odpoveď, tak zahlásil, že v najlepšom treba prestať. S tým sa fanúšikovia nezmierili a vyžiadali si Reklamu na ticho, ako prídavok. Aj po ňom bol amfiteáter na nohách, ľudia tlieskali a kričali „ešte, ešte". Ďalšieho prídavku sa už ale nedočkali.

Paľo Habera poďakoval celému TEAMu, a nezabudol ani na technikov, zvukárov, kameramanov, strihačov a organizátorov, ktorí im s prípravou koncertov pomáhali.

Koncertom v Košiciach TEAM ukončil prvú časť ich šnúry HABERA & TEAM TOUR 2019. Na jeseň ich čaká ešte jeden koncert. 9. novembra zahrajú v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

KOŠICE/Vladimír Bučko

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti