Viete koľko hodín strávili ľudia pozeraním slávneho Gangnam style?

19 Gagnam a cas.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Budete prekvapení.

Šestnásťtisíc rokov. Presne toľko času dokopy strávili ľudia sledovaním populárneho videa kórejského rapera s názvom Gangnam style. Keby taký istý čas venovali práci, stihli by postaviť mrakodrapy, pyramídy či obrovské lode. Prišlo ľudstvo o možné budúce divy sveta len preto, že márni čas?


Pred niekoľkými dňami zverejnil portál youtube šokujúcu informáciu. Video s poskakujúcimi Kórejcami presiahlo 2 miliardy pozretí. Nad štvorminútovým videoklipom tak ľudstvo v celku presedelo neuveriteľných 140 miliónov hodín.

Pri všetkom tom strese a zhone dnešných čias sa teda ukazuje, že niektorí majú stále veľa voľna. No a podľa anglického periodika The Economist, keby radšej ľudstvo taký istý čas venovalo užitočnej činnosti, už by vytvorilo napríklad štyri pyramídy, akými sa pýši Gíza. Alebo dubajská veža Burž Khalifa, najvyššia budova sveta, by sa do neba vyštverala minimálne šesťkrát, obsah encyklopédie Wikipedia by sa naplnil dvakrát.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

No čo tak namiesto úmornej práce skladať hlavolamy alebo hrať spoločenské hry? Je to aj jednoduchšie, ako stavať pyramídy, no a v porovnaní s pozeraním videí je tam jeden zásadný rozdiel. Najmä v slove aktívne a pasívne. Pri hraní spoločenských hier človek rozvíja svoje prirodzené aspekty no a pozeranie videí na internete je veľmi pasívne.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti