Šoubiz

Zo sexsymbolu je už dôchodca. Joffrey de Peyrac po 50-tich rokoch!

profimedia-0166780051.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Spoznali by ste ho?

Dnes 86-ročný Robert Hossein sa narodil do rodiny dirigenta orchestra. Navštevoval hereckú školu Rene Simona. Pracoval ako herec aj režisér. V divadle Theatre Grand Guignol na Montmartre inscenoval množstvo drám. Zažiaril vo filme Rififi. Väčšinou vo filmoch stvárňoval darebákov unavených životom. Pracoval s najslávnejšími herečkami ako Brigitte Bardot, Sophia Loren, Marina Vlady, s ktorou tvoril pár, Claude Jade či Michele Mercier.

Zdroj: Profimedia.sk

V 60.rokoch získal rolu, ktorá sa stala jeho osudovou a vďaka nej ho spoznal celý svet. Zahral si Joffreyho de Peyraca po boku spomínanej Michele Mercier v snímkach Angelika, markíza anjelov, Báječná Angelika, Angelika a kráľ, Neskrotná Angelika a Angelika a sultán. 

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk
 

Stále sa však najviac venoval divadlu. V posledných rokoch veľa spolupracoval s Jeanom-Paulom Belmondom na divadelných hrách ako Kean, Cyrano de Bergerac. Nezabudnuteľné úlohy vytvorili napríklad vo filme Profesionál. Jedna z posledných úloh bola vo filme Venus Beauté, kde si vo svojich 72 rokoch zahral bývalého letca a priateľa mladučkej Audrey Tautou. 

Zdroj: Profimedia.sk
 

https://www.youtube.com/watch?v=Megi2d8lGCE


FRANCÚZSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.