Prvá fotka detí Very Wisterovej po únose. Na zábere sú s otcom

Kveta Horváthová
Zdroj: Instagram/verawisterova

Deti slovenskej moderátorky sa majú nachádzať v Chicagu.

Vera Wisterová prežíva najhoršie momenty, aké si vie matka predstaviť. Jej synovia, osemročný Harlow a päťročný Theodor, zmizli vo štvrtok z obchodného domu v Petržalke bez stopy. Po maloletých začala okamžite pátrať polícia.

Zúfala moderátorka sa krátko nato vyjadrila, že ich zobral ich otec Jeremy Hulsh a nevie, kde sa nachádzajú. Odvtedy sa dostala na verejnosť informácia, že moderátorkin stále oficiálny manžel, keďže ich súd ešte nerozviedol, vraj odcestoval spolu so synmi do ďalekej Ameriky.

Tvrdé slová proti matke

Najnovšie sa dokonca na Facebooku objavila aj ich spoločná fotka. Zverejnila ju zahraničná novinárka Malina Saval, ktorá k fotke pridala siahodlhý status, v ktorom použila naozaj ostré slová.

Zdroj:Facebook/MalinaSaval

„Jeremy a jeho deti sú v bezpečí po tom, čo si tri roky prežili zneužívanie ľudských práv, korupciu a zajatie na Slovensku, kam ich uniesla ich matka Vera Wisterová, ktorá podstúpila nepredstaviteľné protiprávne kroky, aby odlúčila deti od otca a jeho rodiny v snahe, aby vymazala kompletne ich existenciu. Vytvára si okolo seba skvelé PR, aby bola vykreslená ako smútiaca 'obeť'. Anonymný zdroj prisľúbil, že v blízkej budúcnosti sa dozvieme závažnejšie detaily."

Údaje, ktoré sa nikde nespomínajú

Slová o tom, že Vera uniesla deti na Slovensko, však podľa našich informácií nie sú pravdivé, najmä ak sa informuje o tom, že moderátorka utiekla v roku 2016 od manžela z Izraela. Vera sa mala na Slovensko vrátiť v roku 2014, tesne po narodení Thea, spolu s deľmi, ale aj ich otcom, ktorý s tým súhlasil.

Do Izraela sa vraj so synmi niekoľkokrát vártila na dovolenku, napríklad v decembri 2016 tam mala stráviť dva týždne.

Súd ich doteraz ešte oficiálne nerozviedol. Podľa zverejnených informácií mal otec v čase, kedy deti zmizli, vymedzený styk s deťmi, počas ktorého mohol byť s nimi za prítomnosti matky alebo ňou určenou osobou.

Zo Slovenska do Ameriky cez tri krajiny

Na facebookovej stránke HAKA - Cielené pátranie po osobách sa k únosu vyjadril bývalý šéf bezpečnosti Štefan Farkaš. Napísal tam, že otec mal zobrať deti z obchodného domu z Petržalky, odtiaľ sa presunuli do Maďarska, odkiaľ odleteli do Londýna. Z hlavnémo mesta Veľkej Británie odleteli vraj do Kanady a odtiaľ sa mali presúnuť do Chicaga autom.

BRATISLAVA/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vera wisterová

Dôležité udalosti