Vera Wisterová prvýkrát otvorene o únose detí: Vyhrážky sa naplnili!

Zľava Lawson Crouse a Darcy Kuemper z Arizony oslavujú triumf nad Buffalom.
Zdroj: Profimedia.sk

Moderátorke sa podľa jej slov manžel už dávnejšie vyhrážal, že deti unesie.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) sa zaoberá prípadom neoprávneného premiestnenia maloletých detí Very Hulsh Wisterovej do cudziny. Je v kontakte s kompetentnými orgánmi na Slovensku aj s príslušnými orgánmi v zahraničí. Prípadu rezort diplomacie venuje sústredenú pozornosť. Ministerstvo to uviedlo pre tasr v reakcii na prípad.

Vera pre tasr  potvrdila, že otec detí ich neoprávnene premiestnil do cudziny. Kde sa nachádzajú, povedať nevie. moderátorka hovorí o únose, ku ktorému podľa jej slov došlo 24. októbra 2019. "Obidve naše deti uniesol do cudziny, čím porušil právoplatné súdne rozhodnutie, na základe ktorého mal zákaz vycestovať s deťmi bez môjho súhlasu alebo prítomnosti mimo územia SR," uviedla s tým, že podľa súdneho rozhodnutia mal 24. októbra 2019 ukončiť styk s deťmi o 18.00 h.

TIP: Prvá fotka detí Very Wisterovej po únose. Na zábere sú s otcom

Vyhrážky sa naplnili

Otec mal podľa jej slov možnosť sa s deťmi pravidelne stretávať 16-krát do mesiaca, v súlade s rozhodnutiami slovenských súdov. "Bližšie informácie o tom, ako otec s deťmi ušiel, vám teraz nemôžem a ani neviem poskytnúť, pretože sú predmetom vyšetrovania," doplnila s tým, že motív nepozná. "Pozná ho len on. Viem však, že už počas nášho spolužitia mi opakoval, že ak sa pokúsim s ním rozviesť, zničí ma a prídem o deti," doplnila Hulsh Wisterová.

Deti vzal do cudziny bez jej vedomia. "Ja som mu súhlas k vycestovaniu s deťmi nedala. Otec taktiež ani nepožiadal súd o nahradenie môjho súhlasu," zdôraznila matka, ktorá svoje dve deti videla naposledy 24. októbra. Doteraz nemá s nimi žiadny kontakt. "Vôbec netuším, ako sa majú, ani či sú v poriadku," uviedla s tým, že podniká dostupné právne kroky. "Som v kontakte so všetkými kompetentnými orgánmi," doplnila.

Otec vraj súhlasil s výchovou na Slovensku

Vera žije na Slovensku s deťmi od roku 2014. Predtým žila v Izraeli, od návratu na Slovensko chodievali do Izraela iba na krátke dovolenky, aby navštívili manželovu rodinu. "Otec pred slovenským súdom vyhlasoval, že rešpektuje, že deti žijú na území SR a chce ich na Slovensku aj vychovávať. Skutočnosť, že deti majú obvyklý pobyt na území SR od mája 2014 konštatoval slovenský a rovnako aj izraelský súd ešte v roku 2017," priblížila.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vera wisterová

Dôležité udalosti